0%
0%
0%
0%

Οι Anonymous κέρδισαν με 54-65 τους Coffeewaukee Bugs με 4 παίκτες να έχουν διψήφιο αριθμό πόντων στο ματς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 2-4 για τους νικητές από τον Δροσο και τον Μαλαθουνη, για να σκοράρει ο Γκιμπιριτης για το 48. Ο Πετρελης απάντησε, με τον Πατερογιαννακη και τον Βλαχο να φέρνουν το ματς στο 6-13. Με τον Τσαμπανογλου οι Coffeewaukee Bugs πλησίασαν σε 12-14 στο δεκάλεπτο για να ισοφαρίσει ο Καπερόνης στη 2η περίοδο. Ο Μητρελλος έφερε το ματς στο 14-17, με τον Πετρελη και τον Καπερονη να απαντούν για το 18-17 των Coffeewaukee Bugs. Με τον Βλαχο, τον Ρομποτη και τον Μαλαθουνη οι Anonymous πήγαν στο 18-25, για να μειώσει ο Καφφες. Ο Βλαχος έγραψε το 20-28, με τον Καφφε να απαντά για το 24-28 και τον Πετρελη να γράφει το 29-30, πριν κλείσει το ημίχρονο ο Γκιμπιριτης στο 29-33. Στην επανάληψη ο Τσαμπανογλου έβαλε μπροστά την ομάδα του, 34-33, με τον Πατερογιαννακη να απαντά, 34-35. Ο Τσαμπανογλου σκόραρε για το 36-35, με τον Παπαδημα να απαντά. Ο Σαραντόπουλος ισοφάρισε σε 38-38, για να έρθουν ο Γκιμπιριτης με τον Μητρελλο για το 40-44 και να κλείσει ο Βλαχος το 3ο δεκάλεπτο στο 40-47. Στην 4η περίοδο ο ίδιος με τον Μητρελλο και τον Μαλαθουνη έφτασαν το σερί της ομάδας τους στο 0-16 για το 40-57, με τον Πατερογιαννακη να σκοράρει για το 42-59 λίγο μετά. Ο Πετρελης απάντησε για το 45-59 και το 48-61, με τον Γκιμπιριτη να γράφει το 48-63 και τον Καφφε να κλείνει το ματς στο 54-65.

Τα λάθη ήταν 9-9 στο ματς, τα κλεψίματα 5-7 και οι ασίστ 11-13. Στα ριμπάουντ η κατάσταση ήταν ισορροπημένη, 34-34 με 10-14 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 5/23 τρίποντα και τους Coffeewaukee Bugs 4/15. Στα δίποντα οι Coffeewaukee Bugs είχαν 43% και οι Anonymous 53%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Πατερογιαννακης είχε 10 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Βλαχος 16 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Γκιμπιριτης 1 2πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Μητρελλος 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Μαλαθουνης 8 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για τους Coffeewaukee Bugs ο Τσαμπανογλου είχε 19 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Καφφες 14 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Πετρελης 13 πόντους, 5 ριμπάουντ.