0%
0%
0%
0%

Οι Τεμπελέηκερς κέρδισαν τους MyRema State Warriors με 53-42 σε ένα ματς που ήταν πίσω στο σκορ στο 30ο λεπτό, αλλά ένα 11-0 στην 4η περίοδο τους έδωσε τη νίκη.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 4-0 για τους νικητές από τον Κουφο και τον Μπουκουβαλα, για να σκοράρουν ο Τακμακης με τον Δελη για το 9-3 μετά την απάντηση του Βερυκιου. Ο Βερυκιος έγραψε ξανά για το 9-6, με τον Τακμακη να απαντά και τον Βερυκιο να μειώνει και πάλι. Ο Μπουκουβαλας έφερε την ομάδα του στο 15-9, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Σπυρόπουλο στο 15-12. Στη 2η περίοδο ο Σαραντόπουλος Π.Δ. ισοφάρισε σε 15-15, με τον Νταβαλη και τον Κουφο να απαντούν για το 21-15. Ο Σαραντόπουλος Π. Δ. με τον Σαραντόπουλο Π.Χ. μείωσαν σε 21-18 για να απαντήσει ο Κουφος για το 23-19, με τον Σαραντόπουλο Π.Δ. να κλείνει το ημίχρονο στο 24-21. Στην επανάληψη ο Τακμακης με τον Δελη σκόραραν για το 28-21, αλλά ο Βερυκιος με τον Χελη γρήγορα μείωσαν σε 28-27. Ο Δελης με τον Τακμακη κράτησαν την ομάδα τους μπροστά, 32-27, για να έρθει ο Βερυκιος για το 32-29. Ο Δελης έγραψε και το 34-29, με τον Βερυκιο και τον Σαραντοπουλο Π.Χ. να κλείνουν την 3η περίοδο στο 34-35 για τους MyRema State Warriors. Στην 4η περίοδο ο Γρομυτσαρης με τον Κουφο σκόραραν για το 38-35 των Τεμπελέηκερς, με τον Σπυρόπουλο να απαντά για το 38-37. Ένα 11-0 για τους Τεμπελέηκερς από τον Δελη, τον Μπρουζα και τον Μπουκουβαλα τους έφερε στο 49-37, με τον Χελη να το διακόπτει και τον Τακμακη με τον Παληβογιαννη να κλείνουν το ματς στο 53-42.

Τα λάθη ήταν 10-13 στο ματς, τα κλεψίματα 7-5 και οι ασίστ 16-7. Στα ριμπάουντ οι MyRema State Warriors είχαν τον πρώτο λόγο, 28-33 με 5-13 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 5/8 τρίποντα και τους MyRema State Warriors 8/28. Στα δίποντα οι MyRema State Warriors είχαν 26% και οι Τεμπελέηκερς 47%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Τακμακης είχε 12 πόντους, 8 ασίστ, 5 κλεψίματα, ο Δελης 12 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Κουφος 11 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Μπουκουβαλας 8 πόντους, 8 ριμπάουντ. Για τους MyRema State Warriors ο Βερυκιος είχε 17 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Σαραντόπουλος Π.Δ. είχε 8 πόντους, 3 ριμπάουντ.