0%
0%
0%
0%

Οι Aces κέρδισαν με 53-63 τους Saints με τον Φελεμεγκα και τον Κυριακόπουλο να έχουν 43 πόντους στο ματς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 10-8 για τους Saints από τον Σαρδιανο και τον Καλογερόπουλο, για να απαντήσουν Φελεμεγκας και Κατρανης για το 10-13. Ο Βαρλαμης με τον Καραγιαννη έβαλαν μπροστά την ομάδα τους για να κλείσει ο Καλογερόπουλος το δεκάλεπτο στο 17-16. Στη 2η περίοδο Βαρλαμης και Μαλινδρετος σκόραραν για το 23-16, αλλά ο Σακελλαρόπουλος με τον Κυριακόπουλο μείωσαν σε 26-25. Το ημίχρονο έκλεισε από Σαρδιανο και Μαρκου στο 32-25, με τον Μαλινδρετο να σκοράρει για το 34-26. Ο Κατρανης μείωσε σε 34-33, με τον Κυριακόπουλο και τον Φελεμεγκα να ισοφαρίζουν το ματς σε 41-41. Ο Σαρδιανος έκλεισε το δεκάλεπτο στο 43-41, με τον Κυριακόπουλο να βάζει την ομάδα του μπροστά και τον Αλευριαδη να σκοράρει για το 45-47. Ο Μαλινδρετος ισοφάρισε, αλλά ο Κυριακόπουλος με τον Σακελλαρόπουλο και τον Φελεμεγκα ήταν που με ένα 0-9 έγραψαν το 47-56. Ο Σαρδιανος μείωσε σε 53-56, αλλά ο Φελεμεγκας με τον Κυριακόπουλο έκλεισαν τον αγώνα στο 53-63.

Τα λάθη ήταν 12-8 στο ματς, τα κλεψίματα 4-6 και οι ασίστ 5-9. Στα ριμπάουντ οι Saints είχαν τον έλεγχο, 51-38 με 19-7 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 35% στα δίποντα και τους Saints 26%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Φελεμεγκας είχε 22 πόντους, 14 ριμπάουντ, ο Κυριακόπουλος 21 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Αλευριαδης 7 πόντους, 7 ριμπάουντ. Για τους Saints ο Σαρδιανος είχε 18 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Μαλινδρετος 10 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Καλογερόπουλος 7 πόντους, 3 ριμπάουντ.