0%
0%
0%
0%

Οι Τεμπελέηκερς κέρδισαν τους Coffeewaukee Bugs με 42-51 έχοντας τον έλεγχο του αγώνα στο 2ο ημίχρονο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 3-1 και 5-3 από τον Κατσοχειράκη για να σκοράρουν ο Τσαμπανογλου και ο Βελαετης για το 11-5 της ομάδας τους και να κλείσει ο Σαραντόπουλος το πρώτο δεκάλεπτο στο 14-7. Στη 2η περίοδο ο Τριανταφυλλιδης με τον Γιαννιο ισοφάρισαν το ματς σε 14-14, με τον Κατσοχειρακη να σκοράρει για το 18-14. Ο Κουφος με τον Τριανταφυλλιδη απάντησαν για το 18-20, με τον Βελαετη να ισοφαρίζει αλλά τον Τακμακη να κλείνει το ημίχρονο στο 22-23. Στην επανάληψη ο Κουφος έφερε την ομάδα του στο 22-31, με τον Τσαμπανογλου και τον Βελαετη να απαντούν. Με τον Μπουκουβαλα και τον Κρα οι Τεμπελέηκερς πήγαν στο 25-35, για να μειώσει ο Μεξης, πριν έρθει ο Δελης για το 30-43 στο 30ο λεπτό. Στην 4η περίοδο ο Πετρελης με τον Μεξη μείωσαν και ο Τσαμπανογλου έφερε το ματς στο 38-43, αλλά ο Τριανταφυλλιδης με τον Κουφο απάντησαν και ο Μπρουζας σκόραρε για το 39-49, για να κλείσει το ματς από Τσαμπανογλου και Τριανταφυλλίδη στο 42-51.

Τα λάθη ήταν 18-10, τα κλεψίματα 3-10 και οι ασίστ 10-16. Στα ριμπάουντ οι Τεμπελέηκερς είχαν τον πρώτο λόγο, 41-47 με 8-17 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 1/17 τρίποντα και τους Coffeewaukee Bugs 4/24. Στα δίποντα οι Coffeewaukee Bugs είχαν 37% και οι Τεμπελέηκερς 37% επίσης.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Τριανταφυλλιδης είχε 11 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Κουφος 10 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Τακμακης 7 πόντους, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 κλεψίματα. Για τους Coffeewaukee Bugs ο Τσαμπανογλου είχε 12 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Βελαετης 9 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Κατσοχειράκης 8 πόντους, 7 ριμπάουντ.