0%
0%
0%
0%

Οι Desperado κέρδισαν τους Kallithea Pimps με 62-53 με τον Σεφερη να έχει 22 πόντους, 11 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 5 κλεψίματα στο ματς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 2-8 για τους Kallithea Pimps από τον Μπαλκουρα, τον Καναρίδη και τον Κοιλακο, για να σκοράρει ο Καναριδης και για το 4-11. Ο Σαλημενος μείωσε με τον Μαρκοπουλιωτη να φέρνει το ματς στο 8-13, πριν έρθει ο Σεφερης για το 14-15. Ο Ντατσιος κράτησε την ομάδα του μπροστά και έκλεισε στο 16-19 το δεκάλεπτο με τον Σταυριανο να σκοράρει για το 18-22 στη 2η περίοδο. Ο Μαρκοπουλιωτης μείωσε, με τον Παναγο, τον Καναρίδη και τον Σταυριανο να γράφουν το 20-32. Ο Μαρκοπουλιωτης με τον Σεφερη έκλεισαν το ημίχρονο στο 26-32, με τον Σεφέρη να σκοράρει και για το 28-32 στην επανάληψη. Ο Ζακας Ν. απάντησε, με τον Ζακα Σ. να γράφει το 30-36. Ο Εμμανουηλιδης με τον Κρητικο ήταν που ισοφάρισαν σε 38-38, με τον Κρητικο να κλείνει και την 3η περίοδο στο 40-40. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Σεφερης έβαλε την ομάδα του μπροστά, με τον Παναγο και τον Καναριδη να σκοράρουν για το 42-45. Ο Καραλης με τον Μαρκοπουλιωτη απάντησαν για το 52-45, με τον Ζακα Σ. να μειώνει σε 52-51. Ο Σεφερης κράτησε την ομάδα του μπροστά, 59-51, με τον Ντατσιο να απαντά , αλλά τον Σεφερη και τον Καραλη να κλείνουν το ματς στο 62-53.

Τα λάθη ήταν 17-22 στο ματς, τα κλεψίματα 12-10 και οι ασίστ 9-15. Στα ριμπάουντ οι Desperado είχαν τον πρώτο λόγο, 49-45 με 11-12 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 2/15 τρίποντα και τους Kallithea Pimps 5/18. Στα δίποντα οι Kallithea Pimps είχαν 28% και οι Desperado 38%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Σεφέρης είχε 22 πόντους, 11 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 5 κλεψίματα, ο Μαρκοπουλιώτης 19 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Κρητικος 8 πόντους, 17 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα. Για τους Kallithea Pimps ο Ζακας Σ. είχε 13 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Καναριδης 10 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Ντατσιος 8 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ.