0%
0%
0%
0%

Οι Coffeewaukee Bugs κέρδισαν την Team 70 B.C. με 62-56 με τον Τσαμπανογλου να έχει 26 πόντους στο ματς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-5 για την Team 70 B.C. από τον Παπαγεωργίου και τον Χονδρο, για να απαντήσει ο Τσαμπανογλου. Ο Καφφες έβαλε την ομάδα του μπροστά και μαζί με τον Κατσοχειράκη έγραψαν το 15-9. Ο Μαγκλογιαννης απάντησε, αλλά ο Πετρελης έκλεισε το δεκάλεπτο στο 19-11 και ο Κατσοχειράκης σκόραρε για το 22-12 στη 2η περίοδο. Ο Σαφαρικας και ο Δεληγιαννης απάντησαν, αλλά ο Τσαμπανογλου με τον Κατσοχειρακη έφεραν το ματς στο 29-16. Ο Χονδρος μείωσε, με τον Τσαμπανογλου να σκοράρει για το 34-20. Ο Τομορας ήταν που έφερε το ματς στο 34-28 στο ημίχρονο και συνέχισε μαζί με τον Αανασόπουλο και τον Παπαγεωργίου ως το 34-34 στην επανάληψη. Ο Κατσοχειρακης με τον Πετρελη και τον Τσαμπανογλου απάντησαν με 10-0 για την ομάδα τους, 44-34, με τον Τσαμπανογλου να σκοράρει και για το 47-35. Ο Τομορας με τον Αθανασόπουλο μείωσαν σε 50-41, ο Πετρελης απάντησε, ο Τσαμπανογλου έγραψε το 55-43, με τον Σαφαρικα, τον Χονδρο και τον Τομορα να μειώνουν σε 55-52 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Τσαμπανογλου έφερε την ομάδα του στο 60-52, ο Τομορας με τον Σαφαρικα μείωσαν, αλλά ο Καφφες έκλεισε το ματς στο 62-56.

Τα λάθη ήταν 11-9, τα κλεψίματα 5-5 και οι ασίστ 19-12 στο ματς. Στα ριμπάουντ η Team 70 B.C. είχε τον έλεγχο, 32-37 με 6-15 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 9/26 τρίποντα και την Team 70 B.C. 2/7. Στα δίποντα η Team 70 B.C. είχε 50% και οι Coffeewaukee Bugs επίσης 50%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Τσαμπανογλου είχε 26 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Πετρελης 12 πόντους, 7 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Κατσοχειρακης 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Καφφες 8 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ. Για την Team 70 B.C. ο Τομορας είχε 20 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Παπαγεωργίου 11 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Σαφαρικας 8 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Χονδρος 7 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.