26.1%
52.4%
47.8%
51.7%

Οι Undertakers κέρδισαν με χαρακτηριστική άνεση τους Γ.Α.Σ.Τ. με 78-58 και έδειξαν ήδη από την πρεμιέρα ότι θα είναι από τις δυνατές ομάδες της κατηγορίας Golden για το Jumpball Basketball League. MVP του αγώνα ήταν ο ασταμάτητος Καρνέσης ο οποίος σκοραρε 39 πόντους, με 12 εύστοχα τριποντα και είχε ακόμα 6 ασίστ και δύο κλεψιματα στο ενεργητικό του.

Από νωρίς στην πρώτη περίοδο έκαναν ένα σερί 8-0 με 6 πόντους από τον Καρνέση και 2 από τον Καπαντάκη οι Undertakers. Με ένα τρίποντο του Διαμαντόπουλου μείωσαν οι Γ.Α.Σ.Τ. κάνοντας το 8-3 και λίγο αργότερα με ένα καλάθι από τον Γρυπαίο μείωσαν σε 5-11 αφού ενδιάμεσα είχε βάλει 3 πόντους ο Στερμάσι.απο εκεί και πέρα όμως το ματς ξέφυγε 13-0 με τον μαγικό Καρνέση να βάζει άλλα 3 τρίποντα, να στέλνει το ματς στο 5-22, και να τελειώνει ψυχολογικά τους Γ.Α.Σ.Τ. οι οποίοι δεν ήταν έτοιμοι να ακολουθήσουν αυτόν τον ξέφρενο ρυθμό στην πρεμιέρα. Η περίοδος έκλεισε στο 29-9.

Στην δεύτερη περίοδο το σενάριο ήταν το ίδιο. Αδαμαντιδης, Μουζουράκης, Μίλσης και Κοντεκάκης προσπαθούσαν με ατομικές και ομαδικές ενέργειες να μπουν ξανά στο παιχνίδι όμως ο Καρνέσης τους σκότωνε είτε με τα τριποντα, είτε με τις ασίστ του όταν τον έκλειναν καλά. Σκορ ημιχρόνου 24-43.

Στην τρίτη περίοδο ο ρυθμός και τα τρεξιματα των δύο ομάδων έπεσαν, δούλεψαν λίγο πάνω στα συστήματα τους καθώς η διαφορά είχε ξεφύγει και δεν υπήρχε νόημα στο να συνεχιστούν τα πολλά τρεξιματα και οι αιφνιδιασμοί. Τελικό σκορ τρίτης περιόδου ήταν το 41-61.

Η τελευταία περίοδος είχε εντελώς διαδικαστικό χαρακτήρα, ο Καρνέσης βγήκε από το ματς για πρώτη φορά με περίπου 6 λεπτά να μένουν για να λήξει το παιχνίδι.Και οι δύο ομάδες δοκίμασαν κάποια σχήματα, έτρεξαν και φτάσαμε στο τέλος του ματς με σκορ 58-78.

Περα από την ονειρική εμφάνιση του Καρνέση καλό ματς έκαναν και οι Στερμάσι και Καπαντάκης, ενώ από την άλλη για τους Γ.Α.Σ.Τ. θετικοί ήταν οι Αδαμαντίδης, Κοσσενάς και Κοντεκάκης.