11.1%
61.5%
44.7%
11.1%

Με το δεξί μπήκαν οι ΜΚΟ στην Golden League κερδίζοντας τους Benetton Kerdizo με 56-42. MVP του αγώνα ήταν ο Βασίλης Αγγελακάκης που σημείωσε 15 πόντους στο ματς ενώ είχε ακόμα 6 ριμπάουντ, 3 κλεψιματα, 2 ασιστ και 2 ταπες.

Η πρώτη περίοδος του αγώνα ήταν πολύ κλειστή, τα καλάθια έμπαιναν με μετρο καθώς επιθετικός ρυθμός δεν βρέθηκε για καμιά από τις δύο ομάδες,κλείνοντας την περίοδο με 8-6. Στη δεύτερη περίοδο, που κατά τη γνώμη μου ήταν και αυτή που καθόρισε τον νικητή του ματς, οι ΜΚΟ έκαναν ένα ξέσπασμα, άνοιξαν την διαφορά με μερικά μικρά αλλά καλά σερί για να κλείσουμε ημίχρονο με σκορ 29-19. Στο πρώτο μισό της τρίτης μπήκαν λίγο πιο θερμά οι Benetton αλλά το δεύτερο μισό ήταν κακό με αποτέλεσμα η διαφορά να ανοίξει κι άλλο λίγο, για να κλείσουμε περίοδο με 46-31. Η τέταρτη ήταν πιο πολύ διαδικαστικού χαρακτήρα. Οι δύο ομάδες πήγαιναν καλάθι-καλάθι για να μας δώσουν το τελικό 56-42.

Περα από τον Αγγελακάκη, πολύ καλός ήταν και ο Σωτηρόπουλος στο ματς, ενώ από την άλλη μεριά καλό ματς έκανε ο Τσιβούλας.