26.7%
57.7%
39.6%
30.0%

Ντεμπούτο στην Golden League με νίκη οι Ζαππατίστας εναντίον των Kings με 75-68 σε ένα ματς με αρκετό ενδιαφέρον. MVP ήταν ο Γιάννης Παπαντωνίου, ο οποίος είχε 20 πόντους, 6 ριμπάουντ, 1 ασίστ και δύο κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο καμία ομάδα δεν μπόρεσε να ξεφύγει στο σκορ. Αν και την περισσότερη διάρκεια ήταν μπροστά οι Kings, οι Ζαππατίστας είχαν υπομονή και δεν τους άφηναν να ξεφύγουν με αποτέλεσμα το σκορ της περιόδου να είναι 16-15. Δεν συνέβη το ίδιο ομως και στην δεύτερη περίοδο όπου οι Kings με δράστες τους Χαριτόπουλο και Γκοτζή άνοιξαν την διαφορά με τους Ζαππατίστας να μην μπορούν να βρουν ρυθμό. Στην τρίτη περίοδο το ίδιο σενάριο επικράτησε μέχρι τα πρώτα πέντε λεπτά. Μετά ένα ξεπεταγμα από Μπαρμπεριδη, Παπαντωνίου και Κοντοπυράκη ήταν αρκετό για να κλείσει η περίοδος στον πόντο και συγκεκριμένα στο 49-48.Στην τέταρτη περίοδο οι Kings ήταν πολύ κουρασμένοι για να αντέξουν την πίεση των Ζαππατίστας, οι οποίοι είχαν μεγαλύτερο βάθος στον πάγκο, με αποτέλεσμα να ξεφύγουν μέχρι και δέκα πόντους όταν το σκορ πήγε στο 57-67, με τους Παπαντωνίου και Βερεντζιώτη να μοιάζουν ασταμάτητοι. Τελικό σκορ στο ματς 68-75.

Περα από τον Παπαντωνίου, πολύ καλοί ήταν και οι Μπαρμπερίδης και Βερεντζιώτης για τους παίχτες του coach Νικολάου, ενώ για τους Kings καλοί ήταν οι Χαριτόπουλος και Γκοτζής.