50.0%
47.6%
39.5%
22.2%

Οι Nothing But Net μπήκαν με νίκη στο πρωτάθλημα κερδίζοντας με 75-66 τα Χώματα για την πρώτη αγωνιστική, με το ματς να κρίνεται στην παράταση, κι ενώ τα Χώματα είχαν ισοφαρίσει και είχαν βγάλει την τελευταία άμυνα (τάπα του Γκάτση) στην κανονική διάρκεια! Καραμανής, Δημητρίου και Δρίτσας έκαναν τη διαφορά για τους Nothing But Net.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ καλύτερα για τα Χώματα και με τρία τρίποντα του Διαμαντόπουλου προηγήθηκαν με 5-13. Οι Nothing But Net γρήγορα μείωσαν με τον Κοτσίφη και τον Δριτσα ως το 12-13, για να απαντήσει ο Καραμανλής και να κλείσει στο 14-16 η περίοδος από τον Κοτσίφη. Ο ίδιος έγραψε το 17-16 στο δεύτερο δεκάλεπτο με τους Nothing But Net να πηγαίνουν με τον Δρίτσα στο 21-16. Τα Χώματα απάντησαν με τον Διαμαντόπουλο και τον Φυρό για να ισοφαρίσουν και να προσπεράσουν με τον πρώτο στο 24-25. Ο Καραμανής απάντησε και το ημίχρονο έκλεισε από τον Καραμανλή στο 29-27.

Στην επανάληψη ο Μελάς έβαλε την ομάδα του μπροστά, 29-31 και 31-34, για να σκοράρει ο Καραμανλής για το 33-37. Ο Σταυρίδης ισοφάρισε, με τον Μελά και τον Φυρό να γράφουν το 37-43 για τα Χώματα που εκμεταλλεύονταν την υπεροπλία τους στη ρακέτα όσο ο Καρατζάς ήταν στον πάγκο. Οι Nothing But Net απάντησαν με τον Βαγιάνο για το 41-43, με τον Μελά να γράφει το 41-45, αλλά τον Δρίτσα με τον Δημητρίου να απαντούν για το 48-45 της ομάδας τους με ένα 7-0. Οι δυο τους ήταν που σκόραραν και για το 52-47, με τον Δρίτσα να γράφει και το 54-48 για τους Nothing But Net. Ο Φυρός και ο Διαμαντόπουλος με δύο κλεψίματα ισοφάρισαν το ματς σε 54-54 με τον Καραμανή να κρατά μπροστά τους Nothing But Net. Ο Μελάς με 1:19 για το τέλος έγραψε το 56-57, με τον Δημητρίου να απαντά για το 58-57 και στα 23 δευτερόλεπτα με μία βολή να γράφει το 59-57. Ο Μελάς με προσωπική ενέργεια ισοφάρισε σε 59-59 και ο Γκατσης έβγαλε με τάπα την τελευταία άμυνα του ματς για να στείλει το ματς στην παράταση, αφού απ’ το ριμπάουντ στην εκπνοή οι Nothing But Net αστόχησαν σε τρίποντο.

Στην παράταση ο Μελάς έβαλε μπροστά τα Χώματα με τον Σταυρίδη να απαντά και τον Καραμανή να γράφει το 64-61. Ο Μελάς ισοφάρισε με καλάθι και φάουλ, με τον Καρατζα και τον Καραμανή να γράφουν το 68-64. Τα Χώματα μείωσαν με τον Μελά, αλλά ο Δημητρίου με τον Καραμανή απάντησαν για το 71-66 και το 73-66 λίγο μετά, με τον πρώτο να γράφει και 2 βολές για το τελικό 75-66.

Για τους νικητές ο Καραμανής είχε 18 πόντους, ο Δημητρίου είχε 19 πόντους, ο Δρίτσας 13 πόντους. Για τα Χώματα ο Μελάς είχε 24 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Διαμαντόπουλος 21 πόντους, 17 ριμπάουντ. Τα Χώματα είχαν σχεδόν διπλάσια επιθετικά ριμπάουντ (11-20), αλλά και μόλις 48% στις βολές, ενώ το ποσοστό στα τρίποντα ήταν 50%-22% για τους Nothing But Net.