26.3%
42.9%
37.5%
30.8%

Η ReTirees ήταν οι μεγάλοι νικήτες στο ντέρμπυ για τη Golden κατηγορία του Jumpball Basketball League κόντρα στον Άφοβο με σκορ 68-51 .

Οι ReTirees ήταν καταιγιστικοί στην πρώτη περίοδο με τον Στόλη τον Πλεξουσάκη και τον Κατιάκο κατάφεραν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους και να κλείσουν την πρώτη περίοδο προηγούμενοι με 23-6.

Στην δεύτερη περίοδο ο Άφοβος προσπάθησε να αντιδράσει αλλά το σερί του ισοφαρίστηκε.Το επιμέρους σκορ στη δεύτερη περίοδο ήταν 13-13 και έτσι η διαφορά των 17 πόντων διατηρήθηκε, το σκορ πρώτου ημιχρόνου ήταν 36-19.

Στην τρίτη περίοδο ο Άφοβος μπήκε προετοιμασμένος να χτυπήσει το παιχνίδι με τον Σόφα να είναι συγκλονιστικός με δικά του δύσκολα καλάθια το -17 έγινε -6 έκει οι ReTirees έβγαλαν αντίδραση και κλείσαν την περίοδο στο 53-39.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι ReTirees δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα καθώς συντηρούσαν μόνιμα μια διψήφια διαφορά με τον Γιαμαίο να βάζει 5 προσωπικούς πόντους και ο αγώνας να κλείνει με σκορ 68-51.

Για τους ReTirees πολύ καλή εμφάνιση έκαναν οι Κατίακος Γιαμαίος και Στόλης. Για τον Άφοβο αποτελεσματικός και χωρίς κάποιον να τον βοηθάει στο σκοράρισμα ήταν ο Σόφας με 24 πόντους.