10.0%
75.0%
43.2%
35.3%

Ματς με δυνατές συγκινήσεις το βράδυ της Κυριακής, αυτό μεταξύ των Athens Supergrungers και της Laser Derm. Ανατροπές στο σκορ και παράταση ήταν μέσα στο ρεπερτόριο των ομάδων. Τελικός νικητής η ομάδα της Laser Derm.

Το ρόδι έσπασε ο Κόκορης από πλευράς νικητών. Το ματς πήγαινε καλάθι καλάθι μέχρι να βάλει το πρώτο τρίποντο στο ματς ο Γάνιτας, που στην επόμενη φάση και από δικό του λάθος ο Σταθόπουλος και ο Χριστόπουλος έβαλαν τους υπολειπόμενους πόντους της ισοπαλίας (11-11). Ακόμα ένα τρίποντο ο Γάνιτας, εκεί όμως ο Ντζιλέπης πάσαρε όμορφα στον Αϊβαλιώτη και μάζεψε πάλι την διαφορά. Τον επίλογο του δεκαλέπτου έγραψε ο Κανελλόπουλος με drive και 2/2 βολές.

Ο Χριστόπουλος, center των Athens Supergrungers ξεκίνησε το σκοράρισμα, αλλά άμεσα απάντησε με τρίποντο μάλιστα ο center της Laser Derm Πανάρετος. Στη συνέχεια του ματς οι άμυνες είχαν την τιμητική τους με πυλώνες τους Νεαμονιτό και Σταθόπουλο( κλεψίματα). Ακόμα μία καλή άμυνα οδήγησε στο να μείνει η μπάλα στα χέρια των Athens Supergrungers μετά το τέλος των 24. Εκεί όμως το κλέψιμο και drive του Ντζιλέπη, μαζί με το καλάθι μετά από επιθετικό rebound του Κατσαμπάνη έβαλαν τους Athens Supergrungers μπροστά στο σκορ με +2. Το ημίχρονο έκλεισε με θετικό πρόσημο για τους laser χάρη στους Τολιά και Κόκορη.

Τρίτο δεκάλεπτο και συνεχόμενοι πόντοι του πολύ εύστοχου Τσίπρα. Ο Ζήσης διεύρυνε και άλλο το σκόρ με 2/3 βολές. Η σκυτάλη του σκοραρίσματος πέρασε στον Αϊβαλιώτη που σκόραρε 5 πόντους. Για τους αντιπάλους οι Κανελλόπουλος και Νεαμονιτός συνέχισαν να παλεύουν, αλλά με ένα τρομερό κλέψιμο και τρίπονο buzzer beater του Σταθόπουλου οι Athens Supergrungers έφτασαν το +5.

Στην τέταρτη και όχι τελευταία περίοδο ο Ντζιλέπης «τάισε» των Θεοδώρου όμορφα, ενώ λίγο αργότερα η Laser Derm δεν ολοκλήρωσε την επίθεσή της . Οι σκόρερς για τους Athens Supergrungers εναλλάσσονταν, ενώ οι αντίπαλοι πήραν πόντους από τους ψηλούς ( Πανάρετο, Κόκορη) με κάθε δυνατό τρόπο. Ο Παπαδάκης σκόραρε, πρίν βάλει ο Νεαμονιτός 2/2 βολές. Το κλέψιμο του Νεαμονιτού και η πάσα στον Τολιά δεν ήταν αρκετά για να σκοράρει ο τελευταίος και έτσι το ματς πήγε στην παράταση.

Εκεί ο Κανελλόπουλος έβαλε κρίσιμα σουτ, ο Τσίπρας έβαλε 2/3 συνολικά βολές και η συνέχεια ήταν άλλη μία αμυντική δουλειά του Νεαμονιτού που μετά από κλέψιμο έδωσε assist για τρίποντο στον  Γάνιτα.  Ο Κατσιμπάνης ήταν ιδιαίτερα εύστοχος καθώς έβαλε 4 πόντους και μάζεψε επιθετικό rebound, αλλά τα αμοιβαία λάθη και οι δύο εύστοχες βολές του Κανελλόπουλου οδήγησαν στο τελικό 60-65.

Πρωταγωνιστές του αγώνα οι ψηλοί των Laser μαζί με Κανελλόπουλο και Νεαμονιτό( ιδιαίτερα αμυντικά), ενώ για τους αντιπάλους μοιράστηκε το σκοράρισμα σχεδόν σε όλη την ομάδα, με το buzzer του Σταθόπουλου να είναι το highlight της βραδιάς. Κατσαμπάνης και Χριστόπουλος άγγιξαν το double double με 9 πόντους και πάνω από 10 rebounds.