28.6%
40.0%
41.5%
24.0%

Νικη με ωραίο και γρήγορο μπάσκετ πήραν οι Ξεφτιλάιζερς εναντίον των Angels για τη φετινή τους πρεμιέρα στην Bronze League κερδίζοντας με 69-62. MVP ήταν ο Δημήτρης Δεδούσης ο οποίος σκόραρε 27 πόντους, με καλό ποσοστό ευστοχίας, και είχε ακόμα 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Διαφορά πήραν από νωρίς στο ματς οι Ξεφτιλάιζερς με τους Angels να μην μπορούν να ακολουθήσουν τον ξέφρενο ρυθμό που είχαν δώσει οι Τυπάλδος Αχιλλέας, και τα αδέρφια Δεδούση για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο με 17-8. Στην δεύτερη περίοδο και όσο τα λεπτά περνούσαν η ψυχολογία των Angels όλο και έπεφτε αφού έβλεπαν έναν Δεδούση να μη σταματάει να σκοράρει στους αιφνιδιασμούς που τον έβγαζε με πασες συνήθως ο Αχιλλέας Τυπάλδος που ήταν σε μεγάλη μέρα. Σκορ ημιχρόνου 37-21. Στην τρίτη περίοδο ανέβασαν ρυθμό στην επίθεση οι Angels, πράγμα όμως που δεν μπορούσαν να κάνουν και στην άμυνα, έτσι ότι έβαζαν μπροστά το έτρωγαν μετά πίσω. Αποτέλεσμα μια σχεδόν ίση περίοδος από άποψη πόντων αφού το σκορ αυτής ήταν 20-19 και συνολικό σκορ στο ματς μέχρι εκείνη τη στιγμή ήταν το 57-40. Όλα έδειχναν να έχει χαθεί εύκολα το ματς για τους Angels όμως αυτό το σενάριο άλλαξε όταν ο Δημήτρης Δεδούσης χρεώθηκε με ένα αντιαθλητικό φάουλ και αποβλήθηκε από το παιχνίδι(νωρίτερα είχε δεχθεί και μια τεχνική ποινή). Εκεί φορτσαραν δε επίθεση και άμυνα οι Angels, όμως οι Ξεφτιλάιζερς βρήκαν λύσεις με τον έτερο Δεδούση και κράτησαν κεφάλι στο ματς, ενώ ήταν και ψυχραιμοι στις βολές στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα. Τελικό σκορ 69-62.

Πέρα από τον MVP Δεδούση Δημήτρη, ο αδερφός του ήταν πολύ καλός, όπως και ο Τυπάλδος Αχιλλέας. Από την άλλη, για τους Angels σημαντική συνεισφορά είχαν οι Ποντικός και Κακομανώλης.