9.5%
50.0%
23.3%
18.8%

Οι Miami Heal κατάφεραν να πάρουν την νίκη με ανατροπή από τους Εμπυρους B.C. στην πρεμιέρα τους στην Bronze League με σκορ 46-37. MVP του αγώνα ήταν ο Διονύσης Βρεττός, ο οποίος είχε 15 πόντους, 6 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Μουδιασμενα και σχετικά άστοχα μπήκαν στην πρώτη περίοδο οι δύο ομάδες, όπου καμία δεν κατάφερε να κάνει κάτι να ξεφύγει. Βρεττός και Κοκκινάκος ήταν οι κύριοι δράστες για τους γιατρούς ενώ ο Βιτωρατος έδειχνε να έχει απαντήσεις κάθε φορά και να μην αφήνει τους Εμπυρους όχι μόνο να μη μείνουν πίσω στο σκορ αλλά να είναι και οι νικητές της πρώτης περιόδου, που έληξε 7-11 υπέρ τους.

Στην δεύτερη περίοδο οι Έμπυροι άρχισαν να φορτσάρουν και με ένα σερί 2-8 έφτασαν να κερδίζουν με δέκα πόντους διαφορά όταν το σκορ πήγε στο 9-19, με τους Miami Heal να μοιάζουν χαμένοι μεσα στο γήπεδο.. Σκορ ημιχρόνου 14-22.

Στην τρίτη περίοδο τα πράγματα ήταν εντελώς διαφορετικά. Ήταν ώρα να δείξουν οι Miami Heal τα δόντια τους και το έκαναν κερδίζοντας την περίοδο με 15-2, σκορ που τους έφερε μπροστά με πέντε πόντους για να κλείσει η περίοδος στο 29-24.

Η τέταρτη περίοδος ήταν κάπως πιο ισορροπημένη αλλά η Miami Heal κράτησαν το προβάδισμα σε όλη την περίοδο εκτός από την στιγμή που πέρασαν μπροστά με 31-32 οι Έμπυροι, αλλά η απάντηση ήρθε άμεσα με ένα σερί 10-2 που τους έφερε στο +7 και το 41-34. Στη συνέχεια δεν υπήρξε κάποιο άγχος για τους γιατρούς που κέρδισαν άνετα στο τέλος με τελικό σκορ 46-37.

Περα από τον Βρεττό και ο Κοκκινάκος ήταν πολύ καλός στο ματς για τους γιατρούς, ενώ από τους Εμπυρους ξεχώρισε ο Βιτωρατος.