27.3%
50.0%
41.9%
16.7%

Μπάσχετοι και ΑΟ Άνδρου προσέφεραν ένα ματς με πολλές συγκινήσεις και ανατροπές στο σκορ με τελικό νικητή την ομάδα της Άνδρου με 60-63.MVP  από τους νικητές ο Μουστάκας με 21 πόντους και 20 ριμπάουντ(14 αμυντικά 6 επιθετικά).

Το πρώτο δεκάλεπτο ο Μουστάκας με 8 συνεχόμενους πόντους του κράτησε την ομάδα του κοντά στο σκορ 10-8 και με την περίοδο να τελειώνει 14 -11 με 4 σερί πόντους από τον Ντεμίρη.

Με το ξεκίνημα τις 2 περιόδου Αποστολόπουλος και Μίχος έκαναν το 18-13.Οι Άνδρος αντέδρασε και πέρασε μπροστά 21-22 με τρίποντο του Βλάμη και το δεκάλεπτο να τελειώνει 23-27 με σκόρερ πάλι των Βλάμη.

Στην τρίτη περίοδο στο 36-36 οι παίχτες από την Άνδρο με 4 πόντους  του Κατσίκη και με τρίποντα από τον Μαργέτη και Καλογέρα πήραν μια διαφορά 10 πόντων 36-46 και να τελειώνει το δεκάλεπτο  με τους Μπάσχετους να μειώνουν 42-49.

Στην τελευταία περίοδο που έκρινε και τον τελικό νικητή,το 42-49 του 3 δεκάλεπτου έγινε 49-50.Οι ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο 58-59.Εκεί μίλησε ο MVP του παιχνιδιού και με καλάθι του έδωσε αέρα 3 πόντων 58-61,ο Βλάμης με 2-2 βολές έκανε το 58-63 και με τον Μίχο να γράφει το 60 -63 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.Ο Καλλίνικος έχασε την ευκαιρία να στείλει το ματς στην παράταση με σουτ τρίποντο από το κέντρο.Συγκλονιστικό φινάλε…

Για του νικητές ξεχώρισε ο Βλάμης με 14 πόντους,5 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα και ο Καλογεράς 10 πόντους, 12 ριμπάουντ,3 ασίστ και 2 κλεψίματα και Κατσίκης με 7 πόντους ,5 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ο Καραγιώργης  16 πόντους, 7 ριμπάουντ,6 ασίστ 2 κλεψίματα και 2 κοψίματα, Μίχος 11 πόντους ,15 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα και ο Αποστολόπουλος  6 πόντους ,6 ριμπάουντ και 4 ασίστ.