36.8%
34.8%
28.3%
13.6%

Με νίκη ξεκίνησαν την φετινή σεζόν στην Bronze κατηγορία του Jumpball Basketball League οι Bacardi Tel Aviv κόντρα στους πολύ δυνατούς Buzzer Beeres, παρά τις απουσίες που είχαν, με τελικό σκορ 61-47. MVP του αγώνα ήταν ο Ανδρέας Δενδρινός, ο οποίος σκόραρε 34 πόντους και είχε ακόμα 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Στα πρώτα πέντε λεπτά στο ξεκίνημα του αγώνα οι δύο ομάδες πήγαιναν καλάθι-καλάθι με συνεχόμενες αλλαγές στο προβάδισμα, μέχρι να ξεσπάσει ένα 12-0 σερί για τους Bacardi, με δράστες τους Δενδρινό και Αγγελιουδάκη για να φτάσουμε στο 9-19, σκορ το οποίο ήταν και το τελικό της πρώτης περιόδου.

Στην δεύτερη περίοδο οι Buzzer Beeres μπήκαν λίγο πιο δυνατά καθώς άρχισε να βάζει πόντους ο Παλαμιδάς. Μειώσαν μέχρι και τους έξι πόντους όταν το σκορ έφτασε το 17-23 αλλά και πάλι ο Δενδρινός μαζί με τον Μουστακαλή αυτή τη φορά έδωσαν λύση στην επίθεση των Bacardi και ψυχολογική ανάσα κρατώντας ένα άνετο προβάδισμα για να κλείσουμε ημίχρονο με σκορ 21-33.

Στην αρχή της τρίτης περιόδου ένα γρήγορο 5-0 από τον Δενδρινό εκτόξευσε την διαφορά στους 17 πόντους. Εκεί όμως που όλα έμοιαζαν να έχουν χαθεί για τους Buzzer Beeres ανέλαβαν δράση οι Χασάν, Νικολάου και Κιτσούλης βγάζοντας κάποιες καλές άμυνες πίσω και κάνοντας ένα σερί 10-0 για να ρίξουν την διαφορά στους 10. Πάλι όμως οι Δενδρινός και Αγγελιουδάκης έδωσαν πόντους στην ομάδα τους για να έχουμε τελικό σκορ τρίτης περιόδου το 36-47.

Στην τέταρτη ένα τρίποντο του Παλαμιδά έριξε την διαφορά στους 8(τελευταία φορά το σκορ ήταν κάτω από τους 10 στην δεύτερη περίοδο όταν το σκορ ήταν 21-29)κάνοντας το σκορ 39-47 και δείχνοντας ότι οι Buzzer είναι ακόμα ζωντανοί. Ήταν ώρα του Παναγιωτάκη όμως να αναλάβει δράση και να μην αφήσει την διαφορά να πέσει πιο χαμηλά, καθώς με τρία δικά του καλάθια και ένα του Δενδρινού η διαφορά ανέβηκε πάλι στους 14 όταν το σκορ έγινε 43-57. Στα τελευταία 2-3 λεπτά οι ομάδες έριξαν ρυθμό, σκοράροντας από 4 πόντους έκαστος για να μας δώσουν το τελικό 47-61.

Πέρα από τον Δενδρινό, πολύ καλό ματς έκαναν και οι Αγγελιουδάκης και Παναγιωτάκης για τους νικητές, ενώ για τους Buzzer Beeres καλοί ήταν οι Παλαμιδάς, Χασάν και Νικολάου.