29.4%
58.8%
24.2%
22.2%

Δύσκολη νίκη στην πρεμιέρα τους για τους Byron B.C ,απέναντι στους μαχητικούς Vintage Hoopers με σκορ 50-46.MVP του αγώνα ήταν ο Σαχινίδης Παναγιώτης με 15 πόντους,3 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο το παιχνίδι  πήγαινε πόντο πόντο χωρίς να καταφέρει κάποια ομάδα να πάρει διάφορα στο σκορ και να κλείνει το δεκάλεπτο  10-13 υπερ των Vintage Hoopers.

Στο β΄δεκάλεπτο οι Vintage Hoopers  με 15-19 ξέφυγαν στο σκορ αλλά ο Σαχινίδης με 2 τρίποντα και καλάθι από τον Τσιχλία έγινε το 23-19 και οι ομάδες πήγαν στην ανάπαυλα ισόπαλες 24-24.

Στο ξεκίνημα το γ΄δεκάλεπτου οι Byron B.C απέκτησαν  την μεγαλύτερη διαφορά τους στο παιχνίδι 34-26 με τον Σαχινίδη να πετυχαίνει 2 ακόμα τρίποντα. Οι Vintage Hoopers έφεραν το παιχνίδι τούμπα 36-38 με καλή άμυνα,ωστόσο το δεκάλεπτο έκλεισε με 39-38 με τρίποντο στην έκπνοη απο τον Ζαχαράκη.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ολα κρίθηκαν στο τέλος με τελικό νικητή τους Byron B.C ,με τον Γεραμανη να πετυχαίνει το κρισιμότερο καλάθι του αγώνα47-46 και με τον Μανιατόπουλο να κλειδώνει την νίκη.

Για τους νικητές ο Γεραμάνης είχε 11 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ.Μανιατόπουλος 6 πόντους, 9 ριμπάουντ,2 ασίστ και 2 κοψίματα.

Για τους ηττημένους ο Πανούσης είχε 10 πόντους,19 ριμπάουντ,3 ασίστ,4 κλεψίματα και 2 κοψίματα.Μασοκώστας 14 πόντους και 9 ριμπάουντ.