28.0%
50.0%
29.5%
11.1%

Τις υποχρεώσεις τους στην φετινή Rising League με νίκη ξεκίνησαν οι Carnavaliers κόντρα στους Drafts με τελικό σκορ 57-37. MVP του αγώνα ήταν ο Παυλίδης με 12 πόντους, 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλεψιμο και 1 τάπα.

Από την πρώτη κιόλας περίοδο πήραν μια διαφορά ασφαλείας οι Carnavaliers που έδειξαν να έχουν παραπάνω όρεξη να τρέξουν και σε αυτό ίσως βοήθησε η ευστοχία που είχαν από την αρχή. Η πρώτη περίοδος τελείωσε με 7-19. Στη δεύτερη περίοδο, όπως και στην τρίτη, η διαφορά άνοιγε με μερικά καλά σερί από τους Carnavaliers, κατάφερναν να βρουν απαντήσεις οι Drafts αλλά όχι αρκετές για να τους βάλουν για τα καλά στο ματς για να κλείσουμε ημίχρονο με 15-22 και τρίτη περίοδο με 31-40. Στην τελευταία έδειχναν να έχουν παρατήσει το παιχνίδι οι Drafts, επηρεασμένοι και από την κούραση, με αποτέλεσμα να έχουμε το τελικό 37-57.

Πέρα από τον Παυλίδη, θετικοί ήταν και οι Κομμάτας και Καλογήρου, ενώ από τους Drafts πολύ καλό παιχνίδι έκανε ο Τάγαρης.