16.7%
31.3%
21.1%
0.0%

Επίδειξη δύναμης έκαναν οι Tomahawks εναντίον των Han Yolo στο ντεμπούτο τους στην Rising League, κερδίζοντας με 84-21. MVP του αγώνα ήταν ο Αντώνης Ανδριαδάκης, του οποίου η στατιστική έγραψε 22 πόντους, 15 ριμπάουντ και 14 κλεψιματα για να σημειωθεί το triple double του, ενώ είχε ακόμα και 5 ασίστ όπως και δύο ταπες.

Η διαφορά στο ματς άνοιξε από νωρίς. Οι Han Yolo δεν μπόρεσαν ποτέ να βρουν ρυθμό στην επίθεση, όπως και στην άμυνα που από τα πρώτα κιόλας δέχτηκαν ένα σερί που έφτασε το 24-0. Η περίοδος έκλεισε στο 31-3. Ανδριαδάκης, Κορωνιός και Μεξας μεγάλωναν συνεχώς τη διαφορά κάνοντας ημίχρονο στο 51-5. Αυτό συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο,για να έχουμε το τελικό 84-21.

Μαζί με τον MVP Ανδριαδάκη, καλή εμφάνιση έκανε και ο Κορωνιός, ενώ από τους ηττημενους ο Γουλιέλμος έκανε καλή προσπάθεια.