0%
22.7%
34.3%
8.7%

Με νίκη ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στην φετινή Rising League  οι Gunners κόντρα στους The Saints με τελικό σκορ 47-35. MVP του αγώνα ήταν ο Τάγαρης Μάριος με 18 πόντους ,20 ριμπάουντ και 6 κλεψίματα!

Το πρώτο δεκάλεπτο οι ομάδες δεν ξεκίνησαν καλά ήταν άστοχες με τους The Saints να παίρνουν ένα μικρό προβάδισμα 2-6 και με τους Gunners να καταφέρνουν να ισοφαρίζουν στην εκπνοή του δεκαλέπτου με τον Βάλλα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Gunners πέρασαν μπροστά στο σκορ με 13-8 και με τον Κοτρώτσιο να πετυχαίνει τους 5 τελευταίους τις περιόδου να δίνει ένα προβάδισμα 9 πόντων για την ομάδα του 21-12.

Στο ξεκίνημα τις 3 περιόδου οι The Saints επέστρεψαν στο ματς 25-23 με τον Καλογερόπουλο να σκοράρει 7 σερί πόντους και με το δεκάλεπτο να κλείνει 28-23.

Στην τελευταία περίοδο με σερί 12-2 για τους Gunners, ο Τάγαρης είχε 4 πόντους ,ξέφυγαν στο σκορ 40-25 και κάπου εκεί όλα τελείωσαν για τους Τhe Saints με το τελικό σκορ 47-35 .

Για τους νικητές Βάλλας 4 πόντους ,12 ριμπάουντ και Κοτρώτσιος 9 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους ο Καλογερόπουλος είχε 18 πόντους ,5 ριμπάουντ και Βαρλάμης 6 πόντους και  9 ριμπάουντ.