36.8%
64.7%
21.0%
21.4%

Οι Anonymous κέρδισαν με 46-63 τον Άρειο Πάγκο για την 1η αγωνιστική της Rising League, ανοίγοντας τη διαφορά στην επανάληψη, με τον Βλαχο, τον Πουλακο και τον Μαλαθουνη να ξεχωρίζουν στο αγώνα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους νικητές να μπαίνουν καλά με Μαλαθούνη και Βλαχο για το 0-5 για να απαντήσει ο Άρειος Πάγκος με τον Μαυρόπουλο. Ο ίδιος με τον Αθανασόπουλο έβαλαν την ομάδα τους μπροστά, 10-7 και μετά την ισοφάριση του Πουλάκου ο Μαριόλης με τον Μαυρόπουλο έκλεισαν το δεκάλεπτο στο 15-10. Στη 2η περίοδο ο Κονταμπασης με τον Πουλάκο ήταν που έφεραν τους Anonymous στο 15-18 με 0-8 σερί για να απαντήσουν ο Αθανασόπουλος με τον Μαριόλη για το 19-18. Όμως, αυτό ήταν το τελευταίο προβάδισμα για τον Άρειο Πάγκο, μιας και ο Δάσκαλος με τον Παπαδήμα και τον Πουλάκο έφεραν την ομάδα τους στο 21-28.

Το ημίχρονο έκλεισε από τον Μαυρόπουλο στο 25-29, αλλά στη 2η περίοδο ο Παπαδήμας με τον Βλάχο σκόραραν για το 28-35. Ο Αντωνιάδης μείωσε, με τον Βλάχο και τον Πουλάκο να σκοράρουν για το 30-40 στο πρώτο διψήφιο προβάδισμα των Anonymous που ήλεγχαν το ματς. Ο Λιόλιος έκλεισε το 3ο δεκάλεπτο στο 32-40, αλλά ο Βλαχος με τον Μαλαθουνη και τον Κονταμπαση έγραψαν το 32-47 στην 4η περίοδο. Μαυρόπουλος και Αντωνιάδης μείωσαν, αλλά ο Βλάχος απάντησε και πάλι, με τον Πατερογιαννάκη να γράφει το 39-53 και το 40-55. Ο Μαυρόπουλος με τον Μαριόλη και τον Αθανασόπουλο έφεραν το ματς στο 46-55, αλλά ο Βλάχος με τον Μαλαθούνη σφράγισαν τη νίκη της ομάδας τους για το 46-63.

Για τους νικητές ο Βλάχος είχε 24 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Πουλάκος 12 πόντους, 11 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Μαλαθουνης 9 πόντους, 6 ριμπάουντ. Από τον Άρειο Πάγκο ο Μαυρόπουλος είχε 20 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Αθανασόπουλος 8 πόντους, 11 ριμπάουντ.