13.3%
57.1%
26.5%
21.4%

Την Τρίτη το βράδυ παρακολουθήσαμε ένα ιδιαίτερα δυνατό παιχνίδι στο κλειστό της Καλλιθέας. Aνατροπές στο σκορ, μεγάλα σουτ και δυναμικά drive ήταν στο «ρεπερτόριο» των παικτών. Οι LAPD κοντραρίστηκαν με τους Printfair και οι πρώτοι τελικά πήραν σπίτι τους το ροζ φύλλο αγώνα σε ένα ματς με δυνατές άμυνες και χαμηλό σκορ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι ιδιαίτερα κλειστές άμυνες οδήγησαν πολλές φορές το χρονόμετρο στο να χτυπήσει. Οι Printfair πήραν κεφάλι στο σκορ και με το τρίποντο του Γιακουμή έφτασαν την διαφορά ακόμα και στους 6 πόντους. Παρόλα αυτά και μετά από ένα δυνατό post του ψηλού των LAPD ,Ζαπανιώτη, οι ομάδες έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο με 10-8 υπέρ των Printfair.

Με εκατέρωθεν λάθη ξεκίνησε το δεύτερο δεκάλεπτο γεγονός που μας οδήγησε στο να δούμε καλάθι στο τρίτο λεπτό. ‘Ενα πολύ όμορφο coast to coast από τον Θάνο. Στο πέμπτο λεπτό ,μετά από μία full court πίεση, η μπάλα δεν πέρασε το κέντρο για τους Printfair και οι LAPD ξεκίνησαν να πιέζουν ακόμα περισσότερο. Παρότι ο Θάνος έκανε εκπληκτικό παιχνίδι, το τρίποντο του Ελευσινιώτη ήταν το έναυσμα για την ανατροπή. Έτσι με τον Καμπαρέλο σε μεγάλη μέρα με 25-19 υπέρ των LAPD πλέον, οι ομάδες πήγαν στην ανάπαυλα.

Η τρίτη περίοδος βρήκε τους LAPD να φτάνουν ακόμα και τους εφτά πόντους διαφορά μετά τις βολές του Ζαπανιώτη. Κάπου εκεί όμως ο Παπαδόπουλος με ένα όμορφο καλάθι έδειξε ότι η ομάδα του είχε τα ψυχικά αποθέματα να πιέσει και πάλι για την ισοφάριση. Παρόλα αυτά το προτελευταίο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 34-28.

Το τέλος του αγώνα είχε σχεδόν δέκα πόντους για του Printfair και εφτά για τους αντιπάλους. Οι Προύτζας και Ιωσηφόγλου με όμορφα drive έδειξαν τον νικητή του αγώνα τρία λεπτά πριν τη λήξη. Ο Καπαρέλος σφράγισε την μεγάλη ανατροπή.

Από τους νικητές ο Καπαρέλος είχε ιδιαίτερα γεμάτη στατιστική σε όλους τους τομείς και από κοντά ο Ελευσινιώτης που τα δύο τρίποντά του μπήκαν όταν η μπάλα έκαιγε. Για τους ηττημένους Θάνος, Αναγνώστης και Γιακουμής μοιράστηκαν το σκοράρισμα την ώρα που ο Ευθυμιάδης «καθάρισε» 11 rebounds.