22.9%
64.3%
35.6%
21.1%

Σε ένα ντέρμπι για γερά νεύρα τη νίκη πήρα οι Benetton Kerdizo ενάντια στα Χωματα ανατρέποντας το σκορ στα τελευταία λεπτά του αγώνα. MVP του αγώνα ήταν ο Βαφάκης ο οποίος σκόραρε 21 πόντους και πήρε 8 ριμπάουντ.

Προβάδισμα με 4-0 πήραν στην αρχή του ματς τα Χώματα με τους Benetton όμως να έχουν απάντηση και να περνούν μπροστά στο σκορ με ένα δικό τους 9-2 σε ένα ματς που ήταν συνεχώς ανατροπές. Αγόρης, Τσιβούλας και Βαφάκης έδιναν συνεχώς πόντους στους Benetton ενώ από την άλλη Διαμαντοπουλος και Μελάς εκμεταλλευοντουσαν την καλή οργάνωση του Γκάτση. Η περίοδος τελείωσε με 16-14. Στην δεύτερη, και συγκεκριμένα στα μισά της, οι Benetton κατάφεραν να χτισουν ένα +6 που όμως καταστράφηκε από Μελά, Γκάτση και Διαμαντόπουλο που τελικά κατάφεραν να δώσουν προβάδισμα ως και 4 πόντους όταν το σκορ πήγε 25-29. Η περίοδος έκλεισε με τα Χώματα να κερδίζουν 29-30. Στην τρίτη πάλι καμία ομάδα δεν μπόρεσε να ξεφύγει. Οι άμυνες ήταν καλά διαβασμένες. Βέβαια επιθετικες λύσεις έβρισκαν οι ομάδες οι οποίες έχουν παίχτες με ποιότητα. Βαφάκης, Σταύρου, και Αγόρης έβαζαν από τη μια, Μελάς, Φυρός και Γκάτσης είχαν απάντηση από την άλλη για να κλείσουμε την περίοδο με 42-43. Στην τέταρτη μπήκαν με ένα 4-0 οι Benetton, το οποίο τους έδωσε προβάδισμα. Γρήγορα το πήραν πίσω όμως τα Χώματα τα οποία ήταν μπροστά στο σκορ με 5 πόντους ενώ το ματς ήθελε κάτι λιγότερο από 3 λεπτά. Σε εκείνο το σημείο Βαφάκης και Αγόρης ανέλαβαν δράση και έτρεξαν ένα 9-0 σερί το οποίο έδωσε την πρώτη νίκη στη Golden League για τους Benetton Kerdizo.

Πέρα από τον Βαφάκη πολύ καλός ήταν και ο Αγόρης ενώ από την άλλη ξεχώρισαν οι Μελάς και Γκάτσης.