36.4%
60.0%
44.2%
43.3%

Το 2/2 στην Golden League έκαναν οι ReTirees κόντρα στους μαχητικούς Partouzan με τελικό σκορ 97-79. MVP του αγώνα ήταν ο Βασίλης Ηλιακής, του οποίου η στατιστική έγραψε 34 πόντους, 2 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψιματα.

Οι παίχτες του Νίκου Κουσούλη, παρόλο που επιθετικά είχαν ρυθμό, δεν έπιασαν την αναμενόμενη απόδοση στα αμυντικά τους καθήκοντα στο πρώτο ημίχρονο με αποτέλεσμα να βρίσκονται να χάνουν μέχρι και με 11 πόντους. Χατουνογλου, Λεκός και Ζησιάδης δημιούργουσαν πολλά προβλήματα στην άμυνα των ReTirees, που πέρα από τον Ηλιακή και τον Γιαμαίο, οι άλλοι δεν μπορούσαν να βρουν ρυθμό. Έτσι βρέθηκαν να χάνουν 21-20 στην πρώτη περίοδο και να κλείνουμε ημίχρονο με 49-38.Στο δεύτερο μισό του ματς ήταν σαν να κατέβηκε άλλη ομάδα μετά τα “γκάζια” που πάτησε ο Νίκος Κουσούλης στην αναπαυλα για την χαλαροτητα των παικτών του. Αυτό σαν αποτέλεσμα είχε να σκοράρουν 35 πόντους στην τρίτη περίοδο και να δεχτούν μόλις 15. Αυτή η ευστοχία και η ενέργεια που βγήκε σε αυτό το διάστημα από τους ReTirees σκότωσε τους Partouzan, οι οποίοι όντας μόνο 5 άτομα στο ματς, έδειχναν να μην έχουν ανάσες να ακολουθήσουν. Η περίοδος έκλεισε με σκορ 64-73. Στην τέταρτη έχοντας την άνεση από το προβάδισμα που είχαν πάρει οι ReTirees, υπήρξε η ευκαιρία για rotation. Αυτό όμως μόνο αρνητικό δεν ήταν, αφού η διαφορά ανέβηκε κι άλλο για να έχουμε το τελικό 79-97.

Περα από τον Ηλιακή, καλοί ήταν και οι Στολης και Γιαμαίος για τους ReTirees ενώ από τους Partouzan οι Χατουνογλου και Ζησιάδης έκαναν καλό παιχνίδι.