26.9%
72.2%
56.8%
47.1%

Ματς εντυπωσιακό και χορταστικό είδαμε στο γήπεδο του Πολυκλαδικού το οποιό πήγε σε αρκετά υψηλό σκορ.Kings και Partouzan τα δώσαν όλα για την νίκη με τους δεύτερους να επικρατούν με 76-87.

Στο ματς μπήκαν δυνατά οι Partouzan και προηγήθηκαν με 19-13 με 12 πόντους του ασταμάτητου Ζησιάδη χώρις να χάσει σουτ, πριν πλησιάσουν και κλείσουν το δεκάλεπτο οι Kings με 15-22 με το Χαριτόπουλο να χτυπάει στον αιφνιδιασμό.

Το δεύτερο δεκάλεπτο βρήκε τους Kings να παλεύουν να προσπεράσουν κυρίως με το Χαριτόπουλο το Δερματίνο και το Γκόρτζη να παιζει αμυνάρα και με το Buzzer Beater τρίποντο του Καρυπίδη να παιρνάνε για πρώτη φορά στο τέλος του ημιχρονου με 42-41.

Το δεύτερο ημίχρονο βρήκε πεισμωμένους τους Partouzan με το Δελατόλα και το Λέκο να τραβάνε στο σκοράρισμα και τον Αλεξανδρόπουλο απ τους Kings να απαντάει όσο μπορεί βρήκε τους Partouzan να κερδίζουν με 63-59.

Στο τελευταίο μέρος του αγώνα ο Χαριτόπουλος πάλευε μόνος του και ήταν ο μόνος που πίστευε στη νίκη όμως οι Partouzan είχαν εναν άχαστο Ζησιάδη που έβαλε μεγάλα τρίποντα όποτε πλησιάζαν οι Kings γέρνοντας την πλάστιγγα προς το μέρος τους.

Απ τους Partouzan ο εκπληκτικός Ζησιάδης έβαλε 39 πόντους με 7/8 τρίποντα και ο Λέκος με 16 πόντους και 8 ασίστ για τους Kings εξαιρετικός ο Χαριτόπουλος με 35 πόντους και 8 ριμπάουντ και ο Αλεξανδρόπουλος με 18 πόντους.