27.3%
55.6%
29.4%
40.0%

Tα Χώματα κρατούσαν το ματς για σχεδόν 33 λεπτά, ωστόσο οι ΜΚΟ είχαν τις λύσεις όταν χρειάστηκε.

Το ματς ξεκίνησε με ωραία ασίστ του Τσαλή στον Δαμανάκη(Χώματα) και απάντησε ο Δεληγιάννης με καλάθι μετά από κλέψιμο. Ένα τρίποντο του Γκάτση (Στ.) ήταν το έναυσμα για τρομερή εμφάνιση του Σωτηρόπουλου.(ΜΚΟ) Έβαλε δύο drives, το ένα μετά από κλεψιμο, και μοίρασε πάλι μετά από κλέψιμο στον Βιδάλη. Το δεκάλεπτο είχε δύο τρίποντα από τον Τσαλή και +6(10-16)

Η συνέχεια είχε καλάθι από τον Βαχαβιώλο μετά από πάσα του Βιδάλη, και άλλα 4 καλάθια από τον πασέρ! Ο Τσαλής έφερε πάλι ισορροπία με 2 καλάθια και μία πάσα στον Δαμανάκη.(24-24)

Το τρίτο δεκάλεπτο είχε ανταλλαγή πυροβολισμών από τα 6.75. Δύο τρίποντα ο Γκάτσης Στ., ένα ο Τσαλής, ενώ για τους ΜΚΟ ένα ο Παππάς και ένα ο Βαχαβιώλος. Ο τελευταίος έκανε πολύ καλό δεκάλεπτο με ατομικές ενέργειες, αλλά και πάσα για να σκοράρει ο Σωτηρόπουλος στη λήξη της επίθεσης. Το δεκάλεπτο έκλεισε με τρίποντο πάλι του Γκάτση και καλάθι του Δεληγιάννη(coast to coast)(37-40)

To thriller συνεχίστηκε. Για τα Χώματα ξεκίνησε πολύ δυνατά ο Τσαλής με 5 ακόμα πόντους, ενώ ο πλουραλισμός στην επίθεση των ΜΚΟ ήταν για σεμινάριο. 5 διαφορετικοί παίκτες σκόραραν με αιχμή του δόρατος Βαχαβιώλο και Βιδάλη φτάνοντας έτσι το +5.Το τρίποντο του Γκάτση και το δίποντο του Τσαλή δεν ήταν αρκετά για να ανακόψουν τον ρυθμό του Βιδάλη. (59-55)

MVP και στις δύο πλευρές του γηπέδου οι Βιδάλης(17 πόντους 11 ριμπάουντ) και Βαχαβιώλος(16 πόντοι). Για τους αντιπαλους οι Γκότης Στ.(17) και Τσαλής(22πόντοι) ήταν συγκλονιστικοί σκοράροντας μαζί 9 τρίποντα.