42.1%
100.0%
61.7%
37.1%

Εύκολα έφτασαν στην τρίτη τους συνεχόμενη νίκη οι Dirtus Bologna κερδίζοντας με 104-64 τους Benetton Kerdizo και έγιναν η πρώτη ομάδα που σπάει το φράγμα των 100 για φέτος. MVP ήταν ο Γιάννης Σαράντου που είχε 32 πόντους, 4 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 1 κλεψιμο και 1 τάπα.

Από την πρώτη περίοδο κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά που έφτασε τους 11 στο τέλος της οι πρωταθλητές, έχοντας όρεξη για να τρέξουν τους Benetton που ήταν ίσα ίσα μια πεντάδα και ξεμειναν πολύ γρήγορα από αντοχές. Σκορ έπαιρναν από πολλούς παίχτες όπως τους Παπαδόπουλο, Σαράντου, Βρεττο. Κλείσαμε την πρώτη με σκορ 13-24. Η διαφορά ξέφυγε για τα καλά στην δεύτερη περίοδο με τους Benetton να δείχνουν να μην μπορούν να βρουν με τίποτα λύσεις στα τρεξιματα των Παπαγεωργίου και Σαράντου και έτσι κλείσαμε ημίχρονο με 25-48. Στην τρίτη περίοδο οι παίχτες του Κώστα Χαλκιά, συνέχισαν τον μανιωδη ρυθμό τους, ενώ από την άλλη οι Benetton είχαν παραδοθεί. Τελειώσαμε την τρίτη με 39-72. Η τέταρτη ήταν καθαρά διαδικαστική αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι οι παίχτες της Dirtus ήθελαν να σπάσουν την κατοσταρα, πράγμα που τελικά κατάφεραν όταν μπήκε ο Κώστας Χαλικιάς στο γήπεδο και έβαλε 2 σερί τριποντα για να κάνει το 101 και το 104 για την ομάδα του.. Τελικό σκορ 104-64.

Περα από τον Σαράντου, εξαιρετικός ήταν και ο Βρεττος ενώ από την άλλη ο Ακρίβος έκανε πολύ καλό ματς.