110.0%
64.7%
45.5%
30.0%

Τεράστια νίκη  για τον Άφοβο 64-60 τους Nothing but NET με την ομάδα από τα Σεπόλια να γυρίζει το ματς από το -18  20-38 και να κλέβει την νίκη στο φινάλε με τον Ποντικόπουλο,πετυχαίνοντας την πρώτη τους νίκη για την Golden League.MVP του αγώνα ο  Γκότσης με 17 πόντους, 8 ριμπάουντ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς άρχισε με 2-8 για τους Nothing but NET με τον Δημητρίου να πετυχαίνει 4 πόντους.Ο Κλάγκος μείωσε 6-10 και ο Δημητρίου σκόραρε το 8-15.Με καλάθι και φάουλ, ο Κλάγκος έγραψε το 11-15 και τον  μιμήθηκε και ο Γκότσης και μείωσε 14-17.Πρώτο τρίποντο του Κοτσίφη για το 16-22 και με άλλα δύο κολλητά να τελειώνει  το δεκάλεπτο 18-30.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η διαφορά ανέβηκε 20-38 με σκόρερ τον Δημητρίου και Σταυρίδη.Η αντεπίθεση από τον Άφοβο άρχισε με σερί 8-0 με καλάθια στον αιφνιδιασμό του Κλάγκο.Ο Καραμανής και ο Ζαχαρόπουλος έγραψαν το 28-42,με το δεκάλεπτο να κλείνει ο Δημητρίου 32-46.

Στα πρώτα τρία λεπτά τις τρίτης περιόδου ο Άφοβος με 9-0 ,πλησίασε 41-46 με τον Ποντικόπουλο να πετυχαίνει τους 5 πόντους.Ανάσα από Σταυρίδη και Ζαχαρόπουλο 42-50 για τους Nothing but NET και με τον Νάκο να διαμορφώνει το 48-52 σκορ τρίτου δεκάλεπτου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Κλάγκος μείωσε 51-52,ο Φλαμπούρης ισοφάρισε 57-57.Μ ε 3/3 βολές ο Κοτσίφης το 57-60,αρχικά ο Γκότσης  το 59-60.Επιθετικό ριμπάουντ και καλάθι ο  Ποντικόπουλος το 61-60.Με 3/4 βολές στο τέλος ο Λαμπρινός  έγραψε το τελικό σκορ 64-60.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κλάγκος 18 πόντους και 2 ριμπάουντ,Λαμπρίνος 5 πόντους ,12 ριμπάουντ(8-4), 7 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Ποντικόπουλος με 7 πόντους και 8 ριμπάουντ(3-5).

Για τους ηττημένους double-double o Καραμανής με 14 πόντους ,10 ριμπάουντ 3 ασίστ και 3 κοψίματα,Κοτσίφης 17 πόντους ,4 ριμπάουντ και 4 ασίστ,και ο Δημητρίου με 16 πόντους και 4 ριμπάουντ.