29.6%
69.0%
30.8%
18.4%

Συνεχίζουν την τρελή πορεία τους  οι Undertakers 68-63 τα Χώματα.Οι νικητές στην κορυφή του ομίλου μαζί με τους ReTirees και οι χαμένοι στον πάτο τις βαθμολογίας.MVP για άλλη μια φορά ο Καρνέσης 29 πόνους ,9 ριμπάουντ, 5 ασίστ με 7/17 τρίποντα!!

Στα πρώτα 70 δευτερόλεπτα του αγώνα οι Undertakers ήταν μπροστά με 7-0,ο Μέλας μείωσε σε 12-5 για τα Χώματα και ο Καρνέσης με 2 κολλητά τρίποντα το 18-8 με 5 ακόμα πόντους του Μέλα(10 πόντους στο 1 δεκάλεπτο) μείωσαν τα Χώματα 22-15 και το δεκάλεπτο έκλεισε ο Stermasi 24-15.

Τα Χώματα ανέβασαν στροφές, πίεσαν στην άμυνα πήρε σκορ και από άλλους παίχτες και μείωσαν 25-22,ο Καρνέσης σκόραρε για το 27 -22 και ο Μελάς με 5 πόντους ισοφάρισε 27-27.Στο φινάλε του δεκάλεπτου ο Καρνέσης έγραψε το 29-27.

Τρίτο δεκάλεπτο το ματς πήγαινε πόντο -πόντο, 32-32 με καλάθι του Δημητριάδη και ο Διαμαντόπουλος με 1/2 βολές 32-33 έδωσε για πρώτη και τελευταία φορά την πρωτοπορία για την ομάδα του.Ο Καρνέσης πήρε την ομάδα στις πλάτες του και οι Undertakers  πήραν το προβάδισμα 50-38.Μείωσε ο Γκάτσης 50-42 αλλά ο MVP έκλεισε το δεκάλεπτο 53-44.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο με 2 τρίποντα του Καρνέση στο +19 63-44 για τους Undertakers .Κάπου εκεί όλα φάνηκαν να έχουν τελειώσει,χαλάρωσαν οι Undertakers και τα Χώματα με αντεπίθεση από τον Διαμαντόπουλο και τον Μελά(19 πόντους και οι δύο)μείωσαν 63-49 και 67-61. Ο Γρυπάρης  το 68-61 και ο Διαμαντόπουλος έγραψε το τελικό σκορ 68-63.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Παπαγιάννης με 4 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα και 2 εντυπωσιακά κοψίματα,Γρυπάρης 10 πόντους και 6 ριμπάουντ και ο Καπαντάκης 7 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους Μελάς 25 πόντους και 15 ριμπάουντ ,Διαμαντόπουλος 24 πόντους ,4 ριμπάουντ,2 ασίστ ,4 κλεψίματα και 2 κοψίματα και ο Γκάτσης με 7 πόντους 10 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα.