21.7%
50.0%
38.5%
13.8%

Τη νίκη με 52-47 πήραν οι PartyZan απο τους Athens Supergrungers, οι οποίοι άργησαν να βρουν ρυθμό στο ματς. Καλύτερος παίκτης του αγώνα ήταν ο Σπύρος Γεωργακοπουλος ο οποίος έβαλε 25 πόντους, ενώ μάζεψε και 13 ριμπάουντ.

Στο ματς μπήκαν πιο θερμά οι PartyZan που έβρισκαν λύσεις με τον Γεωργακοπουλο και τον Αλεξόπουλο μέσα στην ρακέτα ενώ οι Supergrungers προσπαθούσαν να κρατηθουν στο ματς με μακρινά σουτ, που δεν ήταν και η καλύτερη λύση, κι έτσι βρέθηκαν να χάνουν με 18-10 στο τέλος της πρώτης. Στη δεύτερη έπαιξαν καλύτερα στην άμυνα τους οι Supergrungers καθώς έβγαλαν λίγο παραπάνω όρεξη για πίεση όμως δεν κατάφερναν να βρουν λύση και στο πρόβλημα που ακούγεται στο όνομα Γεωργακοπουλος ο οποίος πέρα από την ρακέτα έκανε ζημιά και από την περιφέρεια για να κλείσουμε τελικά ημίχρονο με 30-20. Στην τρίτη ανέβηκαν αρκετά οι Supergrungers. Μπλοκαραν επιθετικά τους PartyZan ενώ άρχισαν να βρίσκουν και πιο εύκολα καλάθια πατώντας στο ζωγραφιστο. Χριστόπουλος και Αϊβαλιωτης ήταν αυτοί που έκαναν την μεγαλύτερη ζημιά στο δεκάλεπτο και έβαλαν τους Supergrungers στο ματς μειώνοντας στο 38-34. Στην τέταρτη το ματς παιχτηκε ίσος προς ίσο. Οι Supergrungers κατάφεραν να μειώσουν μέχρι και στους 3 πόντους όμως οι PartyZan δεν τους άφησαν να προσπερασουν κρατώντας ένα μικρό προβάδισμα συνέχεια μέχρι το τελικό 52-47.

Περα από τον Γεωργακοπουλο, πολύ καλό ματς έκαναν και οι Αλεξόπουλος και Σιδηρόπουλος ενώ από την άλλη ξεχώρισαν οι Τσιπρας και Χριστόπουλος.