38.9%
50.0%
33.3%
7.7%

Νίκη και στη δεύτερη αγωνιστική οι Κένταυροι, με καλή επίδοση, κόντρα στους Miners με 62-45. MVP του αγώνα ήταν ο Παναγιώτης Κάκαρης του οποίου η στατιστική έγραψε 16 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Τον ρυθμό του ματς από την αρχή καθορισαν οι Κένταυροι οι οποίοι μπορεί να μην έχτισαν κάποια σημαντική διαφορά αλλά φαινόταν πως δύσκολα οι παίχτες των Miners θα μπορούσαν να κυνηγήσουν την πολύ γρήγορη περιφέρεια των Κενταυρων. Η πρώτη περίοδος τελείωσε με 16-12. Στην δεύτερη η διαφορά άνοιξε λιγάκι ακόμα, έφτασε τους 10, με τον Αδαμάκη και τον Κάκαρη να δημιουργούν συνεχόμενους πονοκεφαλους στην αντίπαλη άμυνα. Σκορ ημιχρόνου 33-23. Στην τρίτη περίοδο δεν έγινε κάτι ουσιαστικό αφού η διαφορά ούτε μεγάλωνε, ούτε όμως έπεφτε για να έχουμε τελικό σκορ περιόδου 45-36. Στην τέταρτη περίοδο οι Miners μη έχοντας άλλες ανάσες παραδόθηκαν στο πιο γεμάτο ροστερ των Κένταυρων, οι οποίοι συνέχισαν ακάθεκτοι τα τρεξιματα και το παθιασμένο τρόπο παιχνιδιού τους για να μας δώσουν το τελικό 62-45.

Για τους Κένταυρους πέρα από τον Κάκαρη, σημαντική συνεισφορά είχαν και οι Κορδονούρης και Αδαμάκης, ενώ από τους Miners οι Σιούτης και Παπαδογιάννης έκαναν καλή προσπάθεια.