25.0%
48.1%
33.3%
23.1%

Παρά το black out που έπαθαν στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Red-Dicolo κατάφεραν να πάρουν τη νίκη στο ντεμπούτο τους κόντρα στα Χαμένα Ταλέντα με 46-50. MVP του αγώνα ήταν ο Βασίλης Σκαμαγκάς (Boboric) ο οποίος είχε 18 πόντους, 3 ασίστ και 3 κλεψιματα.

Στην αρχή της πρώτης περιόδου οι ομάδες δεν έφταναν με ιδιαίτερη ευκολία στο καλάθι. Με ενα κρεσεντο όμως από τον Boboric κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά που έφτασε μέχρι και τους 10 πόντους οι Red-Dicolo. Το τελικό 13-20 της περιόδου διαμορφώθηκε από ένα τρίποντο του Διακοπουλου.

Στην δεύτερη περίοδο τα Χαμένα Ταλέντα έκαναν ένα σερί 6-0 (9-0 αν υπολογίσουμε και το τρίποντο του Διακοπουλου στο τέλος της πρώτης) το οποίο έφερε το ματς στον πόντο. Ο Boboric όμως δήλωσε και πάλι παρόν, κάνοντας κάποια καλά τρεξιματα τα οποία έδωσαν εύκολους και γρήγορους πόντους στους Red-Dicolo για να κλείσουμε ημίχρονο με 23-33.

Στην τρίτη δεν υπήρξε κάτι το αξιοσημείωτο καθώς ούτε οι Red-Dicolo μπόρεσαν να ανοίξουν τη διαφορά, αλλά ούτε και τα Χαμένα Ταλέντα κατάφεραν να μπουν λίγο παραπάνω στο παιχνίδι μειώνοντας το σκορ, το οποίο βρήκε τους Red-Dicolo να είναι στο +10 όπως και στο ημίχρονο. Τελικό σκορ τρίτης ήταν το 33-43.

Στην τέταρτη περίοδο, για 4.30 λεπτά καμία ομάδα δεν είχε σκοράρει. Οι πρώτοι πόντοι μπήκαν από δύο βολες του Τσαπατάκη. Μετά όμως επικράτησε χάος στο στρατόπεδο των Red-Dicolo καθώς από εκεί που ήταν στο +12 βρέθηκαν να είμαι μόλις στο +2 μετά από κάποια συνεχόμενα καλάθια που έβαλαν οι Διακοπουλος, Πενταγιώτης και Μπίλλης. Ο Τσαπατακης έκανε άμεσα το 43-48 με ένα τρίποντο όμως και πάλι είχαν απάντηση τα Χαμένα Ταλέντα με τρίποντο του Πενταγιώτη για να κάνουν το 46-48. Στο επόμενο κατέβασμα των Red-Dicolo κατάφερε να κλέψει ο Κόλλιας από τον Μπρίκο και ενώ το λέι-απ που θα ισοφαριζε το ματς φαινόταν εύκολο ο Κόλλιας δεν κατάφερε να ευστοχησει. Το τελικό 46-50 διαμορφώθηκε απο δύο ακόμα εύστοχες βολές του Τσαπατάκη.

Περα από τον Boboric πολύ καλός στο ματς ήταν και ο Τσαπατακης, ενώ από τα χαμένα ταλέντα ξεχώρισαν οι Πενταγιώτης, Μπίλλης και Αντύπας.