18.2%
57.1%
32.7%
38.5%

Οι Phoenix Bums έκαναν εύκολα τη δεύτερη τους νίκη στη Silver League κερδίζοντας τους Πασατεμπο Kings με 55-36. MVP του αγώνα ήταν ο Βασίλης Μοσκόφογλου, ο οποίος είχε 16 πόντους, 12 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλεψιμο.

Το ματς στην πρώτη περίοδο ήταν κλειστό και καμιά δεν μπόρεσε να ξεφύγει. Λογαριασμό στο ματς άνοιξε ο Κοβάτσος, για να έρθει άμεση απάντηση από τον Βλάχο. Στη συνέχεια οι Bums έκαναν ένα 4-0 με το Μοσκόφογλου, όμως οι Πασατεμπο απάντησαν με ένα δικό τους 6-0 για να περάσουν μπροστά με 8-6 και να κλείσουμε τελικά την περίοδο με τους Πασατεμπο να είναι μπροστά με 10-9.

Στη δεύτερη περίοδο οι Bums εκμεταλλευτηκαν το black out που έπαθαν οι Πασατεμπο, οι οποίοι σκοραραν μόνο δύο πόντους, και πήραν μια διαφορά η οποία τους έλυσε τα χέρια και έπαιξαν όλο το υπόλοιπο παιχνίδι χωρίς άγχος. Αντωνάτος, Μοσκόφογλου και Κουζοβουνάς ήταν αυτοί που σκοραραν κυρίως για να κλείσουμε ημίχρονο με 12-28.

Στην τρίτη περίοδο οι Πασατεμπο έβρισκαν τρόπους να σκοράρουν όμως πάντα είχαν μια απάντηση να δώσουν οι Bums οι οποίοι κέρδισαν και αυτή την περίοδο με 14-10 και άνοιξαν τη διαφορά σε double σκορ με την περίοδο να τελειώνει 44-22.

Η τέταρτη περίοδος ήταν καθαρά διαδικαστική. Καμία ομάδα δεν έβγαζε ενέργεια στο γήπεδο. Οι Πασατεμπο έδειχναν να έχουν αποδεχθεί την ήττα τους. Παρά τα κάποια σουτακια που άρχισε να βάζει ο Σταματόπουλος, το σκορ δεν έφτασε ποτέ σε απειλητικο επίπεδο για τους Phoenix Bums οι οποίοι τελικά πήραν τη νίκη με το άνετο 36-55.

Πέρα από τον Μοσκόφογλου, έκανε καλό παιχνίδι και ο Κουζοβουνάς ενώ από την άλλη ο Σταματόπουλος έκανε καλό ματς.