28.6%
50.0%
38.8%
13.0%

Πρώτη νίκη στη σεζόν για τους Kallithea Pimps, οι οποίοι κέρδισαν με 66-46 τα Σφυριά για να πάνε στο 1-1 στη Silver, με τον Πανάγο να έχει 8-6-6-7 στο ματς και τον Κοιλάκο να γράφει 20 πόντους με 10/14 δίποντα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ καλά για τους Kallithea Pimps που προηγήθηκαν με 15-3 στην 1η περίοδο, καθώς μετά τα τρίποντα από Καναρίδη και Σιαμαντά, ο Πανάγος με τον Ζακα Σ. και τον Λιμνόπουλο έφεραν την ομάδα τους με ένα 12-0 ως το 15-3. Ο Καραβάς απάντησε, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 17-5 από τον Ζουρνατσίδη. Στη 2η περίοδο τα Σφυριά με τον Καραβά και τον Τσούκα μείωσαν σε 17-10 και 19-12, για να απαντήσει ο Κοιλάκος και να έρθει ο Πανάγος για το 26-12.

Το ημίχρονο έκλεισε στο 28-15 για τους Kallithea Pimps αφού πρώτα μείωσε ο Τσούκας, με τον Σταυριανό, τον Κοιλάκο και τον Ζακα να φέρνουν την ομάδα τους ως το 35-18. Τα Σφυριά με τον Τσουκα και τον Ρουμπή μείωσαν σε 35-26, για να γράψουν ο Χατζης με τον Σιαμαντά το 38-30 λίγο μετά. Ο Βασιλειάδης απάντησε, με τον Κοιλάκο να κλείνει το 3ο δεκάλεπτο στο 44-32 για να σκοράρουν οι Kallithea Pimps και για το 46-32 λίγο μετά. Τα Σφυριά με τον Σιαμαντά μείωσαν σε 46-35, αλλά ο Κοιλάκος με τον Πανάγο έφεραν το ματς στο 53-35. Ο Σιαμαντάς με τον Ρουμπή μείωσαν σε 55-39, για να απαντήσει ο Κοιλάκος και να σκοράρει ο Λιμνόπουλος για το 60-42. Ο Σιαμαντάς σκόραρε από τη γραμμή των βολών, για να έρθουν ο Σταυριανός με τον Κοιλάκο για το 66-44, πριν κλείσει το ματς ο Συριώτης.

Για τους νικητές ο Κοιλάκος είχε 20 πόντους, ο Πανάγος 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 7 κλεψίματα. Για τα Σφυριά ο Τσούκας είχε 14 πόντους και 5 ριμπάουντ και ο Σιαμαντάς 15 πόντους και 4 ασίστ. Τα λάθη ήταν 13-29 στο ματς με τα επιθετικά ριμπάουντ να είναι 24-3 για τους Kallithea Pimps!