33.3%
57.1%
4.0%
16.7%

Ένα derby με πολλές μονομαχίες παρακολουθήσαμε το βράδυ της Κυριακής με τους αξιόμαχους KMC και τους πάντα οργανωμένους και υπολογίσουμους RedDicolo με τους πρώτους να φεύγουν νικητές.

Στο ματς μπήκαν δυνατά και οι δύο ομάδες με τις άμυνες να έχουν το πρώτο λόγο, το σκορ κρατήθηκε σε χαμηλά επίπεδα.Οι 4 πόντους το Σπανού έδωσαν το προβάδισμα στους KMC με 10-8.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν πιο παραγωγικό απ το πρώτο οι KMC πήραν σκορ απο όλους τους παίχτες τους και οι RedDicolo με το Σκαμάγκα να βρίσκει επάφη με το καλάθι ακολουθούσαν με το ημίχρονο να κλείνει στο 27-22 για τους KMC.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι RedDicolo μπήκαν αποφασισμένοι να πάρουν το παιχνίδι ο Σκαμάγκας συνέχισε να σκοράρει το ίδιο και ο Κρίκας ο Κώστας βάζοντας δύσκολα στους KMC που βρίσκαν λύσεις με το Σπανό και το Μολιό για να πάνε στο τελευταιο μέρος προηγούμενοι με 41-39.

Στο τελευταίο μέρος του αγώνα οι KMC ήταν αρκετά αποτελεσματικοί με σημαντικά επιθετικά rebound και καλάθια απο το Μολιό με το Σκαμάγκα και τον Κρίκα να βάζουν κάποια μεγάλα σουτ αλλά να μην ολοκληρώνουν την ανατροπή και τους KMC να παίρνουν την νίκη με 60-51.