35.0%
50.0%
34.0%
22.7%

To ματς της Τρίτης για την Silver League, δύο ομάδων με 1-1 βρήκε νικητή την Laser Derm. Και τα δύο «στρατόπεδα» είχαν απουσίες, αλλά η ομάδα της PartyZan παρατάχθηκε με μόλις 5 μαχητικούς παίκτες.

Το πρώτο δεκάλεπτο βρήκε τον Κανελλόπουλο σε δαιμονιώδη φόρμα. Ο guard της Laser Derm είχε 4 δίποντα και ένα τρίποντα όντας ο μοναδικός σκόρερ της ομάδας του. Για τους αντιπάλους ο Στουγιαννόπουλος σκόραρε ένα τρίποντο και ο Γεωργακόπουλος έβαλε το καλάθι από το  post ώστε να περάσει η ομάδα του μπροστά.

Η δεύτερη περίοδος είχε πιο ομαδικό μπάσκετ για του νικητές. Ο Τολιάς μοίρασε στον Γανίτα για ένα τρίποντο και αντίστοιχα ο Κανελλόπουλος στον Πανάρετο. Ωραίο passing game και μεταξύ Στουγιαννόπουλου και Σιδηρόπουλου με σκόρερ τον δεύτερο. Ο Γεωργακόπουλος έκλεισε το δεκάλεπτο με 4 πόντους ως είθισται.

Το τρίτο δεκάλεπτο ανήκε στην PartyZan. Στουγιαννόπουλος και Σιδηρόπουλος σκόραραν καίρια τρίποντα, ενώ και οι δύο μοίραζαν μαεστρικά στον Γεωργακόπουλο. Καλάθι και φάουλ από τον Αλεξόπουλο. Από την άλλη ο Έλληνας έβαλε αντίστοιχο καλάθι και φάουλ(ασσιστ Τολιά), και ο Πανάρετος συνέχισε να σκοράρει από τα 6.75.

Το τέλος ανήκε στην Laser Derm. Ο Κανελλόπουλος σκόραρε, ο Έλληνας πόσταρε και δυσκόλευε τους αντιπάλους με τρομερές αμυνες. Highlight ο αιφνιδιασμός Πανάρετου με πάσα σε Τολιά. Ο τελευταίος επέλεξε να κάνει πίσω βήματα και να σκοράρει ένα τρίποντο. Στουγιαννόπουλος και Σιδηρόπουλος το πάλεψαν με κάθε τρόπο, αλλά 2 άστοχες προσπάθειες στο τέλος του ματς έφεραν την νίκη στην Laser.

Μvp ο Κανελλόπουλος με 23 πόντους και 10 ριμπάουντ και από κοντά ο Πανάρετος με 12 πόντους και 11 ριμπάουντ. Για τους αντιπάλους Γεωργακόπουλος 18 πόντους ,Σιδηρόπουλος 15 με 12 ριμπάουντ και 5 ασσίστ.