39.1%
53.8%
25.6%
0.0%

Στο 2-1 έφτασαν οι Καλλιθέα Pimps κερδίζοντας 60-29 τους Κένταυρους, διάφορα η οποία δεν ήταν η αναμενόμενη καθώς το ματς στα χαρτιά ήταν ντέρμπι. MVP του αγώνα ήταν ο Γιώργος Καναρίδης ο οποίος είχε 21 πόντους με 7/12 τριποντα, μάζεψε 4 ριμπάουντ και είχε ακόμα 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο ματς από την πρώτη κιόλας περίοδο έδειξαν οι Pimps ότι θα είναι τα αφεντικά του αγώνα καθώς περιορισαν πολύ τους αιφνιδιασμους των Κένταυρων, το οποίο είναι βασικό στοιχείο στο παιχνίδι τους. Λύσεις έβρισκαν μπροστά οι Pimps με τους ψηλους να σκοράρουν από την ρακέτα και τον Καναρίδη να πετάει τρίποντες βόμβες από παντού. Η πρώτη περίοδος έκλεισε με 5-15. Στην δεύτερη συνέχισαν το ίδιο δυναμικά οι Pimps στην επίθεση ενώ στην άμυνα τους έπαιζαν ζώνη, κάτι το οποίο τους βγήκε γιατί οι σουτερ των Κένταυρων ήταν σε κακιστη μέρα. Αυτό το αποδεικνύει και το 0/18 που είχαν στα τριποντα. Ημίχρονο κλείσαμε με 12-26. Στην τρίτη περίοδο η διαφορά ανέβηκε ακόμα πιο ψηλά καθως Πανάγος και Καναρίδης έμοιαζαν ασταμάτητοι ενώ και το συνεχόμενο rotation στην ρακέτα δεν αντιμετώπιζε προβλήματα σε κανέναν τομέα. Η περίοδος έκλεισε με 19-42. Η τέταρτη ήταν καθαρά διαδικαστικη και είχε πιο πολύ ρόλο προπόνησης και για τις δύο ομάδες, αφού το αποτέλεσμα είχε κριθεί και έμενε μόνο να μάθουμε το τελικό σκορ το οποίο ήταν το 60-29.

Περα από τον Καναρίδη, σημαντική δουλειά έκανε και ο Πανάγος ανοίγοντας πολλούς αιφνιδιασμους και κλεβοντας 7 φορές την μπάλα από αντίπαλα χέρια. Από την άλλη καλός, αλλά σε καμία περίπτωση στα στάνταρ του, ήταν ο Κάκαρης.