19.0%
80.0%
42.9%
19.0%

Οι Laser Derm πανηγύρισαν την 3 νίκη τους 46-56 τους Πασατέμπο Kings.Με τους Μουρίκη ,Τολιά και Κοκκόρη να έχουν +10 πόντους για τους νικητές και τους Πασατέμπο να κατεβαίνουν στον αγώνα με αρκετές απουσίες.MVP του αγώνα ο Κοκκόρης με 12 πόντους και 15 ριμπάουντ(12-3).

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Βλάχος άνοιξε το σκορ 2-0 για τους Πασατέμπο για να απαντήσει ο Μουρίκης και ο Κοκκόρης 2-4 και να ισοφαρίσει ο Κορνελάκης 4-4.Το 4-10 πέτυχαν ο Κοκκόρης και Μουρίκης,για να μειώσει ο Χριστοδούλου σε 6-10.Ο Κανελλόπουλος γράφει το 6-12 και να απαντάει ο Γρηγορακάκης 10-12 .Για να κλείσει το δεκάλεπτο ο Κανελλόπουλος με δίποντο και ο Νεαμονιτός Κ.(Π) με τρίποντο 10-17.

Δεύτερο δεκάλεπτο με τρίποντο ο Χριστοδούλου το 13-17 για τους Πασατέμπο.Ο Τολιάς πέτυχε το 13-19 για τους Laser,με τον Γρηγορακάκη να μειώνει 16-19.Ο Τολιάς έγραψε το 16-24.Τρίποντο του Χριστοδούλου και καλάθι του Γρηγορακάκη για το 21-24,και το δεκάλεπτο έκλεισε 21-28 ο Μουρίκης.

Με 2/2 βολές ο Πανάρετος άνοιξε το σκορ για το τρίτο δεκάλεπτο 21-30.Γρηγορακάκης (4)και Οικονομόπουλος έκαναν το 27-34.Κανελλόπουλος και Κοκκόρης έγραψαν το 27-38.Με τρίποντο του Κορνελάκη και 1/2 βολές του Χριστοδούλου η περίοδος έκλεισε 33-40.

Στην τέταρτη περίοδο Χριστοδόυλου και Γρηγορακάκης μείωσαν 37-40.Τρίποντο ο Τολιάς για το 37-43 και να μειώνει ο Χριστοδούλου 41-45.Το τρίποντο του Μουρίκη και το καλάθι του Κανελλόπουλου 41-50 κλείδωσαν την νίκη για τους Laser Derm.Το 46-56 διαμόρφωσε ο 63χρονος Κος Νεαμονιτός Κωσταντίνο(Κ) για τους Laser derm.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μουρίκης με 11 πόντους ,6 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα,Τολιάς 10 πόντους και 3 ριμπάουντ και ο Πανάρετος με 8 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Χριστοδούλου 19 πόντους ,8 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 6 κλεψίματα,Γρηγορακάκης 14 πόντους και 7 ριμπάουντ και ο Κορνελάκης με 9 πόντους και 8 ριμπάουντ.