16.7%
57.1%
23.6%
15.0%

Το βράδυ της Κυριακής στο κλειστό του Πολυκλαδικού είδαμε ίσως το πιο αμφίρροπο ματς της αγωνιστικής ανάμεσα στους Angels και τους Ballywood με τους πρώτους να παίρνουν τη νίκη στα τελευταία δύο λεπτά.

Στο ματς μπήκαν μουδιασμένα οι δύο ομάδες χωρίς να ξεφύγει καμία το σχετικά μικρό σκορ για μια περίοδο το διαμόρφωσε ο Μεσκούσης με τρεις βολές σε νεκρό χρόνο για να κάνει το 9-8 για την ομάδα του.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το προβάδισμα σχεδόν σε κάθε κατοχή άλλαζε χέρια Ποντικός απο Angels και Σδούγκας από Ballywood προσπαθούσαν να χτίσουν διαφορές για τις ομάδες του το ημίχρονο όμως έκλεισε στο 27-25 για τους Angels.

Στο τρίτο δεκάλεπτο το ίδιο σκηνικό καμία ομάδα δεν μπορούσε να διατηρήσει το προβάδισμα παρόλα αυτά σημειώθηκε η μεγαλύτερη διαφορά δεκαλέπτου έκτος τελευταίας περιόδου και ήταν το 13-9 για τους Ballywood να πηγαινουν προηγούμενοι με 36-38.

Στο τελευταίο μέρος του αγώνα οι ήταν φανερό ότι το ματς θα κρινόταν στις λεπτομέρειες με τους Angels να ναι πιο προσεχτικοί στις τελευταίες επιθέσεις με τους Angels και το Ποντικό με το Κεφάλα να σκοράρουν και να καταφέρνουν να πάρουν με 52-45 το ροζ φύλλο αγώνα.Απ την ομάδα των Ballywood ο Σδούγκας έδωσε τρομερές μάχες