31.3%
0%
0%
0%

Το 2 στα 2 έκαναν οι Θαλασσόλυκοι κερδίζοντας άνετα με 74-60 τους Αταλαντους. MVP του αγώνα ήταν ο Νίκος Τεντόμας ο οποίος είχε 15 πόντους, 3 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Από την πρώτη κιόλας περίοδο κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά, την οποία έπρεπε να διαχειριστουν οι Θαλασσολυκοι. Δράστες ήταν οι Τεντόμας, Βασιλακοπουλος, Μανάι και Νακης ενώ από την άλλη ο Διαμαντοπουλος με τον Σουβλερη προσπαθούσαν να μαζέψουν ότι μπορούσαν, για να έχουμε τελικό σκορ πρώτης 21-12. Στην δεύτερη το παιχνίδι ισορροπησε λιγάκι, καθώς βρήκαν ρυθμό οι Γράψας και Κτενίδης για τους Αταλαντους όμως ο Τεντόμας και ο Αναστασίου έβαλαν κάποια καλάθια τα οποία έδωσαν ώθηση και στην υπόλοιπη ομάδα με αποτέλεσμα η διαφορά να ανοίξει αντί να κλείσει φτάνοντας το 40-27, για να κάνουμε ημίχρονο στο ματς. Στο ξεκίνημα της τριτης κάνοντας ένα 10-2 σερί οι Αταλαντοι έριξαν την διαφορά στους 5 όμως Βασιλακοπουλος, Μανάι και Λεντζος δεν άφησαν ελπίδες στους Αταλαντους ανοίγοντας και πάλι τη διαφορά η οποία έφτασε τους 14 στο τέλος της περιόδου. Η τέταρτη ξεκίνησε με αυτό το +14 για τους Θαλασσολυκους και έτσι τελείωσε, χωρίς να γίνει κάτι αξιοσημείωτο σε αυτή την τελευταία περίοδο του ματς. Τελικό σκορ 74-60.

Πέρα από τον Τεντόμα πολύ καλοί ήταν και οι Βασιλακοπουλος, Μανάι και Λεντζος για τους Θαλασσολυκους, ενώ για τους Αταλαντους καλό ματς έκαναν οι Σουβλερης και Γράψας.