10.0%
36.4%
45.9%
20.0%

Δυνατό ματς με πολλές μονομαχίες παρακολουθήσαμε στο κλειστό του Πολυκλαδικού το βράδυ της Κυριακής. Οι Θαλασσόλυκοι θέλαν να κάνουν το 3/3 και οι Pigs έψαχναν την πρώτη τους νίκη.

Στο ματς μπήκαν δυνατά οι Θαλασσόλυκοι και προηγήθηκαν με 13-7 με 6 πόντους του Βασιλακόπουλου πριν πλησιάσουν και κλείσουν το δεκάλεπτο οι Pigs με 15-11 με 5 πόντους του Γκιουζέλη.

Το δεύτερο δεκάλεπτο βρήκε τους Pigs να παλεύουν να προσπεράσουν κυρίως με την είσοδο του Δημητριάδη Βασίλη σκοράροντας συνέχομενους πόντους προς την λήξη του ημιχρόνου και τους Θαλασσόλυκους να προηγούνται με 24-23.

Το δεύτερο ημίχρονο βρήκες του Θαλασσόλυκους να μην αστειεύονται όσων αφορά το ροζ φύλλο και με καλάθια του Λέντζου Γιάννη και του Τεντόμα να χτίζουν μια διαφορά ασφαλείας 39-29.

Στο τελευταίο μέρος του αγώνα οι Pigs το πάλεψαν αρκετά και λίγο έλειψε να κάνουν την ανατροπή με τον Δημητριάδη Βασίλη να προσπαθεί και και τον Γκιουζέλη να ακολουθεί η διαφορα επέσε και στους 3 πόντους λιγό πριν λήξει αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν την νίκη με τους Θαλασσόλυκους να κερδίζουν με 50-45.