22.2%
38.5%
28.8%
17.9%

Oι Ατάλαντοι νικητές στο ματς με τους Ballywood για την Bronze League. Πήραν από νωρίς κεφάλι στο σκορ και οι αντίπαλοί τους δεν κατάφεραν να φτάσουν ποτέ το σκορ παρά το ξέσπασμα στην τρίτη περίοδο.

Το ματς ξεκίνησε με Αθανασάκο και Σουβλέρη(Ατάλαντοι) να σκοράρουν από δύο καλάθια ο καθένας. Ο ψηλός εντός ζωγραφιστού, ενώ ο guard τρίποντα. Ένα όμορφο hook shoοt από τον Κυριαζή μείωσε προς στιγμήν, αλλά απάντησε άμεσα ο Διαμαντόπουλος με προσωπική ενέργεια. Ο Παπαδόπουλος(Ballywood) έκλεισε το δεκάλεπτο με τρίποντο(18-7).

H συνέχεια είχε εύστοχες βολές του Διαμαντόπουλου και τρίποντο πάλι από τον Σουβλέρη, ο οποίος στην επόμενη φάση έπαιξε pick n roll με τον Αθανασάκο.Οι Ballywood βρήκαν σκορ από τον Κυριαζή για ακόμα δύο φορές πριν σκοράρει και ο Ντάσιος ένα τρίποντο. Ο  Διαμαντόπουλος έκανε 2 όμορφες φάσεις από κλεψίματα(μία καλάθι, μία ασσίστ), ωστόσο το τέλος του δεκαλέπτου ανήκε στους Ballywood. O Παπανικολάου σκόραρε μετά από δικό του κλέψιμο, αλλά και μοίρασε για να βάλει ο Kυριαζής το buzzer Beater(33-29)

H Τρίτη περίοδος ξεκίνησε με κλέψιμο και ασίστ του Αθανασάκου και όμορφο τελέιωμα από τον Σουβλέρη.Από Ντόβα και Κυριαζή (Ωραίο pick n roll από Παπανικολάου και Κυριαζή)  το σκορ έφτασε στο -2. Εκεί όμως είδαμε μια πετυχημένη τριγωνική επίθεση με αρχή τον Σουβλέρη, πάσα στον Μαυρίδη και ασίστ στον Ντάλλα. Τρίποντο από Διαμαντόπουλο και δύο βολές από Ντάλλα στη λήξη.(47-35)

Ο Διαμαντόπουλος έβαλε το έμμεσο τρίποντο στην αρχή του δεκαλέπτου και ο Σουβλέρης έκανε το κλέψιμο και εν συνεχεία το drive.Για τους Ballywood το πάλεψε ο Παπαδόπουλος με 2 τρίποντα και ένα όμορφο καλάθι από κοντά μετά από πάσα του Παπανικολάου. Όμως τα καλάθια των ξαδερφών Αρκολάκη σήμαναν την λήξη.(61-49)

MVP ο Σουβλέρης(21 πόντοι) και από κοντά ο Διαμαντόπουλος(13 πόντοι). Για τους ηττημενους ξεχώρισαν οι Κυριαζής (doube double) και Παπαδόπουλος(4 τρίποντα).