20.0%
57.1%
55.3%
20.0%

Την τρίτη νίκη τους πέτυχαν οι Heat BC 75-49 τους Miami Heal,για τον Α όμιλο τις  Bronze League, έχοντας 5 παίκτες με πάνω από 10 πόντους.MVP του αγώνα ο Λαβαζός ,που άγγιξε το τριπλνταμπλ 10 πόντους ,11 ριμπάουντ και 8 ασίστ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Heat BC πήραν προβάδισμα 4-8 με καλάθι του Λαβαζού,ο Ζούμπος για τους Miami Heal με τρίποντο έκανε το 7-8 και ο Τσούτσης να γράφει το τελικό σκορ του δεκάλεπτου 9-15.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο με τρίποντο του Αρβανιτάκη από τους Heat BC έγινε το 11-18 και ο Ζάβρας να μειώνει 15-18 για τους Miami Heal.Ο Ρηγόπουλος με καλάθι και μια βολή το 17-23 και ο Λουκρέζης με τρίποντο μείωσε σε 20-23.Ο Αρβανιτάκης έγραψε το 22-27 και με σερί 9-0 οι Miami Heal πέρασαν μπροστά 31-27 με τον Ζούμπο να πετυχαίνει 5 πόντους.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ξέσπασαν οι Heat BC , με σερί 2-20 με τους Ρηγόπουλος,Τούτσης και Λαβαζός να γράφουν το 33-47 και με το  δεκάλεπτο να τελειώνει 35-53 υστέρα απόΜπακ Ντορ“πάσα του Λαβαζού στον Τούτση.

Το τέταρτο δεκάλεπτο με τον Ζούμπο και τον Σερέτη οι Miami Heal μείωσαν 42-55.Όμως νέο ξέσπασμα για τους Heat BC (2-16)με τους Αρβανιτάκη και Λαβαζό να γράφουν το 44-71 και με το παιχνίδι να τελειώνει 49-75 με καλάθι από τον Τούτση.

Για τους νικητές ξεχώρισαν Τούτσης 17 πόντους και 8 ριμπάουντ και 4 κοψίματα,Αρβανιτάκης 19 πόντους 4 ριμπάουντ και 4 ασίστ,Κοκκαλίδης 14 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους ο Ζούμπος είχε 22 πόντους,13 ριμπάουντ και 4 ασίστ,Σερέτης 8 πόντους και 11 ριμπάουντ και Καστρίτης με 9 πόντους.