28.6%
56.3%
35.9%
13.9%

Παράσταση με έναν πρωταγωνιστή το βράδυ της Πέμπτης στο Περιστέρι. Οι  Ballywood έκαναν την πρώτη τους νίκη με ιδιαίτερα εμφατικό τρόπο απέναντι στου Έμπυρους. Βασικό συστατικό τους η δυνατή front line.

To μάτς ξεκίνησε με όμορφο καλάθι και φάουλ από του Σδούγκα(Ballywood), drive του Σταματίου από πάσα του Μπουκιά και τρίποντο του Ντάσιου, πριν ο Βιτωράτος σκοράρει το πρώτο καλάθι-τρίποντο για τους Έμπυρους. Ο ανίκητος Μπουκιάς έβαλε την υπογραφή του για το τέλος του δεκαλέπτου με καλάθι και φάουλ μετά από επιθετικό ριμπάουντ(19-9).

Ένα ωραίο drive του Κολοβού(Έμπυροι) άνοιξε το δεκάλεπτο πριν σκοράρει και πάλι 2 καλάθια ο Σταματίου. Το τρίποντο του Βιτωράτου έκανε το σκορ 15-23. Η σκυτάλη πέρασε και πάλι στον Μπουκιά που σκόραρε ανάμεσα σε όλη σχεδόν την ομάδα μετά από επιθετικο ριμπαόυντ και ο Ντάσιος έβαλε ένα ακόμα τρίποντο. Οι Έμπυροι σκόραραν με δυσκολία και το passing game των Ballywood έδωσε και άλλο καλάθι στον Μπουκιά. Ο Καλτσής έβαλε όμρφο καλάθι μετά από επιθετικό ριμπαόυντ πριν την λήξη για τους Έμπυρους(37-17).

Το τρίτο δεκάλεπτο ξεκίνησε πάλι με τον ψηλό τον Ballywood να ρολάρει και να σκοράρει + 1 βολή. Ο Τσάκαλος (Έμπυροι) σκόραρε μετά από κλεψιμο και ο Κολοβός έβαλε ένα δύσκολο λέι απ.(23-48). Δύο όμοιες συνεργασίες μεταξύ Σταματίου και Σδούγκο βρήκαν σκορ, ενώ ο Κολοβός έκανε ότι μπορούσε για τους ηττημένους. Ένας αιφνιδιασμός από πάσα μπέιζμπολ του Καλτσή και ένα από επιθετικό ριμπάουντ(55-34)

Η τελευταία περίοδος ήταν τυπική πλέον. Βιτωράτος και Κολοβός έκανε ότι μπορούσαν σκοράροντας από τα 6.75, αλλά οι νικητές είχαν τις λύσεις. Στο τέλος σκόραρε και οι σουτέρ των Ballywood Παπαδόπουλος δύο τρίποντα. (71-52).

Σδούγκας και Μπουκιάς μοιράζονται τον τίτλο του καλύτερου παίκτη. Αμφότεροι είχαν 9 ριμπανουντ και 18 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από τους ηττημένους ξεχώρισαν οι Κολοβός(18πόντοι) και Βιτωράτος(24 πόντοι).