18.2%
23.5%
27.3%
12.8%

Εύκολη νίκη για τους Ατάλαντους 63-40 τους Pigs.Οι νικητές ηταν ανώτερη σε ολόκληρο το παιχνίδι ελέγχοντας τα ριμπάουντ και έτρεχαν στον αιφνιδιασμό με τον Σουβλέρη. MVP ο Διαμαντόπουλο να που είχε double-double 12 πόντους ,11 ριμπάουντ και  3 ασίστ.

Το ματς ξεκίνησε με ένα 2-5 με τον Alessio για τους Pigs και τον Σουβλέρη το 4-5 .Τρίποντο του Κλαδή έγραψε το 4-8.Ντάλλας  Σουβλερής και Μιχαηλίδης έδωσαν το προβάδισμα για τους Ατάλαντους με 13-8 και η περίοδος τελείωσε 13-10 με σκόρερ τον Κλαδή.

Δεύτερο δεκάλεπτο η διαφορά ανέβηκε 19-10 από Μαυρίδη και Ξυγκάκη και να μειώνει με τρίποντο ο Δημητριάδης Β και ο Alessio 19-15.Λίγο πριν το φινάλε του δεύτερου δεκάλεπτου οι Ατάλαντοι ξέφυγαν με 27-16 με Σουβλέρη και Μιχαηλίδη και η περίοδος τελείωσε 27-19 με τρίποντο του Παπαδόπουλου.

Τρίτο δεκάλεπτο και η διαφορά σε ολόκληρο το δεκάλεπτο διατηρήθηκε πάνω από τους 10 πόντους 33-21 ο Ντάλλας,38-28 ο Κλαδής ,με τρίποντο ο Διαμαντόπουλος έγραψε το 41-28, ο Δημητριάδης Β σκόραρε  για το 41-30 και η τρίτη περίοδος έκλεισε 45-32 και πάλι ο Διαμαντόπουλος .

Στο τέταρτο δεκάλεπτο τρίποντο του Δημητριάδη Δ για το 47-36 για τους Pigs .Με τον Σουβλέρη να πετυχαίνει εύκολα καλάθια στον αιφνιδιασμό οι Αταλαντοι ξέφυγαν 61-38 με τον ίδιο να πετυχαίνει 11 πόντους σε αυτό το διάστημα.Ο Αρνής να γράφει το 61-40 και πάλι ο Σουβλέρης να γράφει το  τελικό 63-40.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Σουβλέρης με 25 πόντους ,6 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Ντάλλας με 6 πόντους και 12 ριμπάουντ (6-6).

Για τους ηττημένους ο Δημητριάδης Β είχε 11 πόντους και 19 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα,ο Alessio 9 πόντους και 8 ριμπάουντ και Κλαδής με 7 πόντους και 8 ριμπάουντ.