18.2%
50.0%
30.9%
18.5%

Οι Angels κέρδισαν με 43-55 τους Coffeewaukee Bugs για να ανέβουν στο 3-1, καθαρίζοντας το ματς στο διάστημα από το 16ο ως το 25ο λεπτό του αγώνα, όταν και μετέτρεψαν το 23-28 σε 24-45 με σερί 1-17 με πρωταγωνιστές τον Στεργίου, τον Μαστρογιάννη και τον Ποντικό στο ξέσπασμά τους.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ, στον Κεφάλα και τον Μαλλιγιάννη απαντούσαν ο Βελαέτης με τον Χαραλαμπόπουλο και τον Τσομπάνογλου ως το 8-6, για να πάρουν στη συνέχεια το προβάδισμα οι Angels με τον Κεφάλα και τον Μαλλιδιάννη ξανά, 8-10 και να έρθει ο Κοντοπάνος με 10 συνεχόμενους πόντους και να φέρει την ομάδα του ως το 11-17 και το 14-20 στη συνέχεια, με τον Καπερώνη και τον Μέξη να απαντούν. Ο Μέξης ήταν αυτός που μείωσε σε 17-22, με τον Μαστρογιάννη να σκοράρει για το 17-24 και τον Τσομπάνογλου να μειώνει και πάλι στους 5. Ποντικός και Μαστρογιάννης ήταν ξανά εκεί για το 19-28, αλλά δύο αιφνιδιασμοί από τον Τσομπάνογλου μείωσαν σε 23-28. Ο Μαστρογιάννης είχε πάρει την σκυτάλη από τον Κοντοπάνο και έφτασε τους 10 πόντους στο δεκάλεπτο με 6 μαζεμένους για το 23-34, με το ημίχρονο να κλείνει στους 10.

Στην επανάληψη το σερί των Angels συνεχίστηκε, ο Στεργίου έφερε την ομάδα του στο 24-37, με τον Ποντικό να γράφει το 24-42 και τον Σελεπέ να σκοράρει για το 24-45, ολοκληρώνοντας ένα 0-11 στο 3ο δεκάλεπτο, ένα επιμέρους 1-17 από το 23-28 και μετά. Το σερί διέκοψε ο Σαραντόπουλος με συνεχόμενα τρίποντα για το 30-45, αλλά ο Μαλλιγιάννης τον μιμήθηκε για το 30-48. Ο Βελαέτης με τον Χαραλαμπόπουλο έφεραν το ματς στο 34-49 στο 30ο λεπτό, με τον Τσομπάνογλου να γράφει το 37-49 στην 4η περίοδο. Οι Angels αντέδρασαν σωστά όταν οι Coffeewaukee Bugs έριξαν τη διαφορά από τους 21 στους 12 και με τον Στεργίου και τον Κοντοπάνο έτρεξαν ένα 0-6 για το 37-55. Στο τέλος ο Πετρέλλης ήταν αυτός που με 6 πόντους έκλεισε την αναμέτρηση στο 43-55.

Για τους νικητές ο Κοντοπάνος είχε 13 πόντους, ο Μαστρογιάννης 10 πόντους, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Ποντικός 9 πόντους και 13 ριμπάουντ. Για τους Coffeewaukee Bugs ο Τσομπάνογλου είχε 10 πόντους και ο Πετρέλλης 8 με 9 ριμπάουντ και 4 ασίστ.