0%
0%
0%
0%

Ματς με ένταση και εναλλάγη στο σκορ είδαμε στο γήπεδο του Πολυκλαδικού το οποιό δεν σε άφηνε να βαρεθείς δευτερόλεπτο.Remal Madri και Θαλασσόλυκοι τα δώσαν όλα για την νίκη με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 61-52.

Στο ξεκίνημα οι Remal τρέξαν ένα 8-0 με τον Πετράκη να ναι πολύ καλος όμως οι Θαλασσόλυκοι αντέδρασαν με τον Λέντζο τον Φάνη να πετυχαίνει 8 πόντους και να κλείνει το δεκάλεπτο στο 17-14.

Το δεύτερο δεκάλεπτο βρήκε τους Θαλασσόλυκοι να παλεύουν να προσπεράσουν κυρίως με τον Λέντζο Γιάννη και το Πρέκα να τραβάνε το σκοράρισμα και απ την άλλη ο Χαραλαμπόπουλος προσπαθούσε να κρατήσει την ομάδα του κοντά στο σκορ αν και στο ημίχρονο ήταν πίσω με 26-30.

Το δεύτερο ημίχρονο βρήκε τους Remal να παίζουν πολύ καλή άμυνα με αποτέλεσμα οι Θαλασσόλυκοι να βάλουν μόλις 8 πόντους όλους με τον Λέντζο Γιάννη.Ο Κολοκούρας και ο Χαραλαμπόπουλος σκόραραν με αποτέλεσμα να βρεθούν μπροστά με 41-38.

Στο τελευταίο μέρος του αγώνα ο Κολοκούρας ήταν καταλυτικός στην νίκη της ομάδας του και με δίκους του προσωπικούς πόντους στα τελευταία κρίσιμα λεπτά κατάφερε να δώσει την νίκη στην ομάδα του με 61-52.