6.7%
55.0%
29.3%
17.2%

Ματς ακατάλληλο για καρδιακούς, οι Pick N Troll στο τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα ανέτρεψαν μια διαφορά 18 πόντων 45-27 αλλά το σουτ του Ρούσσου βρήκε στεφάνι με τελικό σκορ 52 -50 υπέρ των Vintage Hoopers.MVP  για τους νικητές ο Μέης με 17 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Στο ξεκίνημα του δεκαλέπτου οι Pick N Troll πήραν προβάδισμα 2-8 με τρίποντα του Κάτσα και Ρούσσου.Με ένα σερί 7-0 πέρασαν μπροστά οι Vintage Hoopers με τον Μέη και τον Κοτοπούλη να κλεινει το σκορ στο δεκάλεπτο 11-10.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Pick N Troll κόλλησαν επιθετικά μόνο 9 πόντους και οι Vintage Hoopers με τον Μέη και τον Γεράνιο να αποκτούν ένα μικρό προβάδισμα 26-19.

Η τρίτη περίοδος ήταν και η χειρότερη για τους Pick N Troll σκόραραν μόνο 4 πόντους που τους πέτυχε ο Καρανδρέας και έκαναν 6 ομαδικά λάθη. Οι Vintage Hoopers με τον Μέη που πέτυχε 5 σερί ανέβασαν την διαφορά 31-20 και με τον Μασοκώστα να μεγαλώνει και άλλο την διαφορά σε 37-21.Η περίοδος τελείωσε με καλάθι του Καρανδρέας 37-23.

Κανένας δεν περίμενε τέτοιο φινάλε στην τέταρτη περίοδο, οι Vintage Hoopers μέχρι τα μισά του δεκάλεπτου το  σκορ έγραφε στο ταμπλό 45-27.Όλα έδειχναν εύκολα ,αλλά όλα γύρισαν τούμπα και με αντεπίθεση διαρκείας και με τα πολλά λάθη από τους Vintage Hoopers το σκορ έφτασε στον πόντο 49-48.Εκεί ο Γεράνιος έδωσε έτοιμο καλάθι στον Μανδράνη και έκανε το 51-48 7,9 πριν το τέλος του παιχνιδιού.Άμεση απάντηση ο Καρανδρέας για τους Pick N Troll  51-50 .Μανδράνης με 1/2 βολές το 52-50 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα Μανδρανής με 11 πόντους ,7 ριμπάουντ και 5 ασίστ και ο Γεράνιος με 6 πόντους,9 ριμπάουντ .

Για τους ηττημένους Καρανδρέας με 9 πόντους και 22 ριμπάουντ(12-10) 4 κλεψίματα και 2 κοψίματα και ο Κάτσας με 15 πόντους και 5 ριμπάουντ.