28.6%
60.6%
40.5%
0.0%

Οι Μπάσχετοι τελικά ήταν οι νικητές και έκαναν το 1-1 στον πίνακα του πρωταθλήματος σε ένα δυνατό ματς με τους Buzzer Beers οι οποίοι πήγαν να το «κλεψουν» στο τελευταίο λεπτό.

Το δεκάλεπτο ξεκίνησε με σωρεία βολών. Πρώτοι έβαλαν οι Μπάσχετοι και το ματς πήγαινε πόντο πόντο μέχρι το 8-8. Οι Buzzer Beers έφτασαν ήδη στο 7ο λεπό τα 5 ομαδικά . Τα πρώτα καλάθια μακριά από την γραμμή της φιλανθρωπίας μπήκαν από τον Κιτσούλη με drive και από τον Μίχο μετά από όμορφη προσποίηση στο ζωγραφιστό.

Το 2ο δεκάλεπτο ξεκίνησε με όμορφη πάσα Καλλίνικου και τελείωμα Μίχου αλλά αμέσως απάντησε ο Παγάνος μετά από επιθετικό rebound. O Μίχος συνέχισε να φτιάχνει την στατιστική του με 2 καλάθια μέσης απόστασης και ο Καραγιώργης να κάνει coast to coast drive και 1/1 βολές. Ο Κιτσούλης έβαλε ένα τρίποντο για να ρίξει την διαφορά στου 16.

Η επόμενη περίοδος ξεκίνησε πάλι με σκόρερ τον Μίχο μετά από ασσίστ του Καραγεώργη και λίγο αργότερα τάπα του πρώτου. Η απάντηση ήρθε πάλι από τον Κιτσούλη με τρίποντο μετά από ασσιστ του Παλαμιδά , ο οποίος λιγο αργότερα έκανε το ίδιο και με τον Σταματακόπουλο. Το coast to coast του Ιωσηφίδη πήγε την ομάδα το στο -9.

Και ο ίδιος πάικτης άνοιξε το δεκάλεπτο με μισό μπάσιμο. Ο Καραγιώργης απάντησε με άρτιο pick n roll με τον Παγκάκη, αλλά κάπου εκεί ο Παλαμιδάς ξεκίνησε να σκοράρει. 3 drive ένα τρίποντο ήταν αρκετά για να φτάσει η διαφορά στους 4. Ο Καλλίνικος όμως είχε άλλη άποψη και έβαλε 2 εύκολους πόντους από κλέψιμο για το τελικό 54-47.

Καραγιώργης και Μίχος(Double double) ήταν η αιχμή του δόρατος. Παρόλα αυτά η ομαδική προσπάθεια έφερε την νίκη. Οι ηττημένοι είχαν κορυφαίο τον  Κιτσούλη και τον (για ένα δεκάλεπτο εκπληκτικό)  Παλαμιδά.