60.0%
36.4%
28.1%
17.9%

Τη νίκη με 55-51 πήραν οι Σουβλεηκερς αντεχοντας το ξέσπασμα των Bacardi Tel Aviv στην τελευταία περίοδο. Καλύτερος παίχτης του αγώνα ήταν ο Μανώλης Βασσης ο οποίος είχε 16 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Στην πρώτη περίοδο το ματς ήταν κλειστό. Καμία από τις δύο ομάδες δεν μπορούσε να πάρει ξεκάθαρο προβάδισμα, καθώς κάθε καλάθι της μιας είχε απάντηση από την άλλη για να τελειώσει η περίοδος με 11-8. Στην δεύτερη τα πράγματα άλλαξαν. Υπήρχε πιο πολύ όρεξη και τα καλάθια πήραν φωτιά . Οι Σουβλεηκερς έτρεξαν ένα πολύ καλό σερί που έφτασε το 17-2 με το σκορ να φτάνει το 25-10, όμως τότε ήταν που άναψε η μηχανή και για τους Bacardi οι οποίοι αρχιδαν να βρίσκουν λύσεις για να κλείσουμε ημίχρονο με 32-26. Στην τρίτη οι Σουβλεηκερς έπαιξαν φοβερή άμυνα ενώ συνέχισαν να είναι και ευστοχοι μπροστά, κερδίζοντας την περίοδο με 4-16 και χτισανε μια διαφορά 18 πόντων, αφού στο τέλος της περιόδου κερδιζαν με 48-30. Στην τέταρτη η κούραση επηρεασε πολύ τους Σουβλεηκερς και εκεί πήγαν να πατήσουν οι Bacardi Tel Aviv οι οποίοι είναι πιο νεανική ομάδα. Η διαφορά έπεφτε συνεχώς όμως οι Σουβλεηκερς δεν έχασαν ποτέ το προβάδισμα τους και κέρδισαν έτσι με 55-51.

Πέρα από τον Βάσση, πολύ καλός ήταν και ο Σταμπολτζής ενώ από την άλλη ο Παναγιωτακης έκανε καταπληκτική εμφάνιση.